Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Solana Takipçisi Bu Altcoin için Yüzde 650 Artacak İddiası

Piyasa değeriyle en büyük kripto para birimleri sıralamasında Solana'nın ardında yer alan ADA için analistten yüzde 650 artacak öngörüsü geldi. Peki ne zaman?
Solana Takipçisi Bu Altcoin için Yüzde 650 Artacak İddiası
HABER GİRİŞ

Ekim ayının ortalarında başlattığı yükseliş hareketini bugüne kadar istikrarlı bir şekilde sürdürerek uzun süreli suskunluğunu bozan Cardano ağının yerel para birimi ADA fiyatının mevcut konumundan nereye gideceği yatırımcılar tarafından merak ediliyor.

Aylık grafiği yüzde 55’lik yükselişi gösteren altcoin için bu kez ünlü kripto analisti Ali Martinez’den iddialı yeni bir yükseliş tahmini geldi.

Ünlü Analist Cardano için Büyük Patlama Beklentisinde

Martinez’e göre ADA son derece yükseliş eğilimi gösteren bir fiyat konsolidasyon modeli sergiliyor. 2018-2020 yılları arasındaki konsolidasyon aşamasıyla paralellikler kuran Martinez, ADA’nın mevcut eğiliminin, Kovid-19 öncesi dönemle benzerlikler taşıdığına dikkat çekiyor.

Analist, sosyal medya platformu X hesabı üzerinden paylaştığı gönderide, “Cardano’nun mevcut konsolidasyon eğilimi, Kovid-19 çöküşü olmadan 2018-2020 aşamasını yansıtıyor! Eğer öyleyse, ADA Aralık ayının ilk haftasında 0,45 dolar direncini aşabilir. Yükseliş, ADA’yı Aralık ayı sonuna kadar 0,75 dolara çıkarabilir.” ifadelerini kullandı.

ADA/USD için bir haftalık grafik, Temmuz 2020’ye kadar 665 gün süren uzun bir konsolidasyon aşamasına işaret ederken ADA, ardından yüzde 2.984’lük bir ralli yaşayarak 3,058 dolarla zirveye ulaştı.

GCM Yatırım Banner

Bu yükselişin önemli bir yönü, 2020 yazından 2021 başına kadar birkaç ay süren üst konsolidasyon kutusu çizgisinin yeniden test edilmesiydi. İlginç bir şekilde, konsolidasyon kutusuna geri döndükten sonra ADA, büyük boğa koşusuna yol açan ikinci bir kırılımı başlattı.

ADA Fiyatı Temmuz’a Kadar Yüzde 650 Ralli Yapmaya Hazır mı?

Martinez’in analizi, ADA’nın 434 gün süren 0,25 ila 0,45 dolar arasındaki mevcut konsolidasyon aralığından ilk kırılımın eşiğinde olabileceğini gösteriyor. Martinez, grafiğinde gri ve mavi bir çizgi kullanarak önümüzdeki dönemde ADA’nın fiyatı için iki olası yörüngeyi özetliyor.

Cardano ADA Fiyat Grafiği
Kaynak: X / @ali_charts

Yükseliş eğilimli senaryo (gri çizgi), konsolidasyon bölgesinin üzerinde bir kırılma öngörüyor ve bu da ADA’yı 0,45 dolarlık önemli direnci aştığı varsayılırsa Aralık ayı sonuna kadar 0,75 dolara fırlatabilir.

Tarihi formasyonu takiben, birkaç ay içinde kırılım işaretinin yeniden test edilmesi söz konusu olabilir. Bu da potansiyel olarak 2024 yazının başlarında patlayıcı bir ralliye zemin hazırlayarak ADA’nın bugünkü değerinden yaklaşık yüzde 650 oranında yükselmesine ve 3 dolar sınırını aşmasına yol açabilir.

Ancak Martinez bunu ADA’nın potansiyel büyümesinin zirvesi olarak görmüyor. Gri çizgi yukarı yönlü hareketin devam edeceğini ve ADA’nın 2024 yılı kapanmadan önce 6,50 dolara ulaşabileceğini gösteriyor.

İkinci ve daha ihtiyatlı senaryo (mavi çizgi), Cardano fiyat konsolidasyonunun Temmuz 2024’e kadar uzayabileceğini ve Kovid-19 krizine benzer bir piyasa çöküşü yaşanması halinde 0,25 doların altına inilebileceğini öngörüyür.

Bu senaryoda, Temmuz ayı civarında 0,75 dolara doğru bir kırılım beklenirken, bunu 2024 yılı sonunda 0,45 doların yeniden test edilmesi ve nihayetinde ADA’nın 2025 yılı ortalarında 3 dolar eşiğine doğru itilmesi izleyecektir.

Piyasa değeriyle en büyük 8. kripto varlık, haber yazımı itibarıyla günlükte yüzde 5’e yakın yükselişle 0,3855 dolar civarında seyrediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.