Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Solana Ekosistemindeki Gelişmelere SOL Nasıl Yanıt Verecek?

SOL fiyatı düşüş trendinden çıkmaya çalışırken, Solana ekosistemindeki gelişmeler dikkat çekiyor. Detaylar haberde;
Solana Ekosistemindeki Gelişmelere SOL Nasıl Yanıt Verecek?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yeni yılda FTX krizinin yaralarını sarıp toparlanmaya çalışan Solana ekosisteminde son dönemde dikkat çekici gelişmeler yaşanıyor. Kripto analitik şirketleri Dune Analytics ve Santiment’in verileri özellikle Solana NFT ekosistemine dair çarpıcı veriler ortaya koydu.

Solana, toplam NFT satış hacmine göre blockchain listesinde ikinci sırada yer aldı. SOL fiyatının bu gelişmelere tepkisi ise gösterge cephesinde olduğu gibi olumsuzdu. İşte dikkat çekenler…

Solana NFT Marketplace için Dikkat Çeken Veriler

Solana’nın NFT (nitelikli fikri tapu) ekosistemi, düşüş kaydetmesine bağlı olarak geçen hafta önemli sinyaller verdi.

Dune Analytics verilerine göre Solana NFT Marketplace’in günlük aktif kullanıcıları, Şubat ayının ilk haftasından bu yana sürekli bir düşüş içinde göründü. Solana’nın toplam NFT ticaret sayısı ve ticaret hacminin son 30 gün içinde düşmesiyle aynı eğilim Santiment’in grafiğinde de ortaya çıktı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Ethereum’un Hemen Ardında!

Diğer yandan ilginç bir şekilde, düşüş kaydetmesine rağmen Solana, son 30 günde 97 milyon dolarlık satış hacmiyle NFT satışları açısından en iyi blok zincirleri listesinde Ethereum’un (ETH) hemen arkasında yer aldı.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @solana_daily

Bununla birlikte iyi bir haber olarak Solana Mobile, yakında Solana NFT ekosisteminin büyümesini hızlandırma potansiyeline sahip yeni bir uygulamayı piyasaya süreceğini duyurdu.

Solana Mobile, herkesin Saga’larından NFT’leri sorunsuz bir şekilde basmasına olanak tanıyan bir NFT basım uygulaması olan Minty Fresh’i piyasaya sürdü.

SOL Yanıt Vermiyor

Söz konusu güncelleme, NFT alanında büyüme için umut verirken, SOL henüz buna olumlu yanıt vermedi.

SOL, son 24 saatte yüzde 2’nin üzerinde bir fiyat düşüşü kaydetti ve haber yazımı itibarıyla 8.9 milyar dolarlık piyasa değeriyle 23.70 dolar civarında işlem görüyor.

SOL’un zincir üstü metriklerine bir bakış, endişelenmek için daha da fazla neden sunuyor. Örneğin, SOL’un Binance ve DyDx fonlama oranları son birkaç gün içinde düştü ve bu da türev piyasasından daha az talep geldiğini gösteriyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

SOL’un geliştirme faaliyeti de geçen hafta düştü ve bu da ağ için olumsuz bir sinyaldi. SOL’un ağırlıklı duyarlılığı da yatırımcıların güven eksikliğini yansıtarak olumsuz kaldı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın