Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Solana Block Zincirindeki Airdrop’lar ile Nisan’da 50’den Fazla Yükseldi

SOL ekosisteminde gerçekleştirilen airdroplar, kripto paranın yükselişini hızlandırdı.
Solana Block Zincirindeki Airdrop’lar ile Nisan’da 50’den Fazla Yükseldi
Son Güncelleme: 
Yorum

Son dönemde pek çok ekosistemde gerçekleştirilen airdrop etkinlikleri, kripto para birimlerinin artmasına zemin hazırlıyor. Geçtiğimiz 6 ay içerisinde Uniswap ve NEM airdropları sonrası yatırımcılar hem dijital varlık sahibi oldu hem de kripto paralarında fiyat artışı yaşandı.

Ethereum ekosistemine rakip olarak geliştirilen Solana, son dönemde airdrop etkinliği ile adından söz ettirdi. Protokolün merkeziyetsiz borsası Serum ve Solana tarafından düzenlenen Airdrop etkinliğinde kullancılara 2.000 COPE token dağıtıldı. Cope 30 Mart tarihinde Serum’da 0.50 dolar ile listelendi. Tokenın fiyatı an geçtiğimiz gün itibariyle 5.53 dolara kadar yükseldi.

SOL Bu Ay Yüzde 55 Arttı

SOL Bu Ay Yüzde 55 Arttı
Kaynak: TradingView

COPE airdropu sonrası Solana Nisan ayının başından bu yana % 55’lik bir artış yaşadı. Bu dönenmde COPE’nin yanı sıra HOPE, ROPE ve KOPE gibi benzer isimlerle bir dizi token lansmanı ve airdroplar gerçekleştirildi.

Ağdaki Airdrop’lar, kullanıcıların airdroplu tokenleri almak için SOL’a ihtiyaç duymaları nedeniyle son fiyat değerlenmesinde küçük bir rol oynamış olabilir. Yine de mevcut veriler ile bunu belirlemenin tam olarak mümkün olmadığı ifade ediliyor.

Solana ekosisteminde Sollet cüzdanına yeni tokenların eklenmesi de dahil olmak üzere, çeşitli işlemler için yatırımcıların küçük miktarlarda da olsa cüzdanlarında SOL bulundurması gerekiyor. Bu nedenle, airdropları doldurmadan önce kayıt olmak için acele eden kullanıcıların, airdrop edilen tokenler için yeni adresler oluşturmak için SOL satın almaları ve cüzdanlarını finanse etmeleri gerekiyor.

Analistler airdrop etkinliklerinin devam edeceğini düşünüyor. Solana’ın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımlarda, ekosistemin yeni başladığını ve gelecekte yeni airdrop etkinliklerinin gerçekleştirileceği ifade edildi

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%