Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Şok Marketler Hisseleri 9 Ayın En Yüksek Seviyelerindeki Seyrini Koruyor

Şok Marketler hisseleri bugünkü işlemlerde 14,31 liraya kadar tırmanarak 8 Şubat'tan bu yana gördüğü en yüksek seviyeyi kaydetti.
Şok Marketler Hisseleri 9 Ayın En Yüksek Seviyelerindeki Seyrini Koruyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Bir süredir yatırımcısını üzen Şok Marketler hisseleri, bugünkü işlemlerde 14,31 liraya kadar yükselerek 9 ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Yatırımcılar 16 TL fiyat hedefine sahipken, hisseler 14 lira civarındaki seyrini korumaya çalışıyor.

Şok Marketler hisselerinin bugünkü yükselişinde Getir ile yapılacak stratejik ortaklık gelişmelerinin etkisi oldu. Dijital sahada sinerji oluşturmak amacıyla Şok Marketler’de pay sahibi olan Yıldız Holding ve iştiraklerinin azınlık payların Getir Perakende Lojistik A.Ş’ye veya ilişkili olduğu şirketlerine satışı için stratejik ortalık görüşmelerinde bağlayıcı olmayan niyet mektubu imzalandı.

Bu gelişmeler ışığında Şok Marketler hisseleri (SOKM) TSİ 16:02 sularında %0,51 oranında yükselişle 13,89 liradan işlem görüyor.
Şok Marketler Hisseleri Yüzde 0,51 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler geçen haftaki işlemlerde yükseliş eğilimini başlattı ve 10 Kasım’dan bu yana toparlanma gösteriyor. Hisseler Cuma günkü işlemlerde 13 lira sınırından 14,12 liraya kadar yükselmeyi başarmıştı. Kapanışı ise 13,82 liradan gerçekleştirmişti.

Şok Marketler hisseleri bu haftaki işlemlere 13,87 liradan hafif yükselişle başlangıç yaptıktan sonra 13 liraya kadar geriledi. Buradan yeni bir toparlanma gösteren hisseler, TSİ 12:55 sularında 14,31 liraya kadar ulaştı. Ardından 14 lira etrafında seyretmeye başladı.

Hisselerde yukarı yönlü ivmenin devam etmesiyle birlikte 14,46 ve 15,04 liradaki direnç noktaları takip edilecek. Aşağı yönde ise 13,15 ve 12,42 lirada bulunan destek noktaları izlenecek.

Şok Marketler hisselerinin fiyat performansını incelediğimiz zaman; haftalık bazda %20,18 oranında değer kazandığı görülüyor. Aylık bazda %30,38 oranında yükselen hisseler, geçen yılın aynı zamanına göre %19,67 oranında daha yüksek bir seviyeden işlem görüyor.

Deniz Yatırım bugün yayımladığı raporunda Getir ile imzalanan niyet mektubu haberinin gelecekte 2 şirketin yaratacağı sinerji ve hisseye etkisinin sınırlı olumlu olmasını beklediğini söyledi. Hisse için 12 aylık fiyat hedefini 17,92 TL’de AL tavsiyesiyle koruduklarını da belirttiler.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu