Yatırım yapmaya başla!

Softbank CEO’su: Yapay Zeka İnsanların Yaşam Tarzını 30 Yıl İçinde Tamamen Değiştirecek

Softbank CEO’su Masayoshi Son, yapay zekanın 30 yıl içinde insanların yaşam tarzını tamamen değiştireceğini söyledi. Detaylar haberimizde;
Softbank CEO’su: Yapay Zeka İnsanların Yaşam Tarzını 30 Yıl İçinde Tamamen Değiştirecek

Softbank CEO’su Masayoshi Son, CNBC’ye verdiği demeçte yapay zekanın yaygınlaşması için kendilerini hazırlamaları gerektiğini çünkü söz konusu teknolojinin 30 yıl içinde yaşama şeklimizi değiştireceğini söyledi. “İşler kaza olmadan çok daha hızlı yürüyecek. Çok daha uzun ve daha sağlıklı yaşayacağız. Geçmişte çözemediğimiz hastalıklar iyileştirilecek.” diyen Son, yaptığı yatırımlarla da düşüncesine örnek verdi.

Sonuçta milyarder CEO, uzun zamandır yapay zekanın faydalarını savunuyor ve yatırım yapabileceğine inandığı şirketlere milyarlarca dolar yatırım yapıyordu. Uber Technologies ile WeWork, bunlardan bazılarıydı. Ayrıca Masayoshi Son, Vizyon Fonu’nun 70 ya da bu civarda yatırımının yapay zekaya odaklandığını dile getirdi.

“Tek bir şeye 100 milyar dolar yatırım yapıyoruz, o da yapay zeka” diyen Son, Uber’in insanların hareket etme şeklini değiştirecek bir şirket örneği olduğunu kaydetti.

Softbank CEO’su: Yapay Zeka 30 Yıl İçinde İnsanların Yaşamını Değiştirecek Günümüzde araçları bizim kullandığımızı söyleyen Son, artık durumun değişeceğini yapay zekanın ulaşımdaki kazaları ortadan kaldıracağını bildirdi. Yine de herkes bu konuda Son kadar iyimser değildi. Yapay zeka alanındaki uyarılarıyla tanınan Stephen Hawking başta olmak üzere Elon Musk gibi pek çok isim teknolojinin getireceği tehditler hakkında dikkat çeken uyarılarda bulunmuşlardı.

Geçen yıl 76 yaşında hayatını kaybeden fizikçi Stephen Hawking, ölmeden önce yapay zekanın ortaya çıkmasının medeniyet tarihindeki en kötü olay olabileceğini söylemişti.

Stephen Hawking Yapay Zeka Uyarıları Tesla CEO’su Elon Musk da 2017 yılında yapay zekanın 3. Dünya Savaşı’na yol açabileceği yönünde yorumlarıyla gündeme gelmişti. Büyük bir kesim ise yapay zekanın yaygınlaşmasının iş kayıplarına yol açabileceğini savunmuştu. Ama Softbank CEO’su Masayoshi Son bu konuda endişeli değildi ki düşüncesini şöyle açıkladı: “Ben bir iyimserim, tamam mı? Daima bir sorun olacaktır ama insanlık yeterince zekidir. Biz her zaman yeni duruma adapte olmaya çalışırız.”

Softbank CEO’su geçen yıl yaptığı bir açıklamada da yapay zekanın 30 yıl içinde insan zekasını 100’e katlayacağını söylemişti. Buna göre robotların IQ’su 30 yılda 10 bin değerine kadar yükselecek, tahminin gerçekleşmesiyle birlikte de teknolojik tekillik düşüncesi gerçeğe dönüşecekti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum