Yatırım yapmaya başla!

Yeşilçam’ın Şoför Nebahat’ı Sezer Sezin Hayatını Kaybetti

Türk sinemasının ustalarından Sezer Sezin’i, yani Şoför Nebahat karakterine hayat veren oyuncumuzu kaybettik.
Yeşilçam’ın Şoför Nebahat’ı Sezer Sezin Hayatını Kaybetti

Harun Kolçak’ın ani ölümünün ardından şimdi de Sezer Sezin’in acı haberi geldi. 1929 doğumlu Sezer Sezin, 89 yaşında hayata veda etti. Alzheimer hastası olan usta oyuncu, son bir aydır yaşlılığa bağlı rahatsızlığı nedeniyle yoğun bakımdaydı. Ancak verdiği yaşam mücadelesini, bu sabaha kadar sürdürebildi.

Oyuncunun ailesi acı haberi paylaştıktan sonra, Sezin’in cenaze namazının Teşvikiye Cami’de kılınacağını ve naaşının Feriköy Mezarlığı’na defnedileceğini açıkladı.

Oyuncunun ailesi acı haberi paylaştı

Yeşilçam’ın Şoför Nebahat’ının kızı; annesinin daha bir ay öncesine kadar konuşabildiğini, hatta şarkı bile söylediğini belirtti. Sonuçta; yıldızlarımızı teker teker kaybediyoruz.

Küçük yaşlardayken oyunculuğa merak duyan Sezin, ilk kez 11 yaşında sahneye çıkmıştı. Sinemaya ise 1944 yılında Hürriyet Apartmanı isimli filmle başladı.

Oyunculuğa küçük yaşlarda başladı

Birkaç küçük rolde daha yer aldıktan sonra, Atilla Revüsü’nün Bale Grubu’na katıldı. Asıl çıkışını ise 1948’de Damga isimli filme yaptı. 1949’a Vurun Kahpeye ile tüm tanınmaya başlayan Sezer Sezin, 1960’da Şoför Nebahat ile hafızalara kazındı.

Şoför Nebahat karakteri, maskülen tarzıyla çok beğenilince, 1964 ve 1965’de iki devam filmi daha yapıldı.

Sezer Sezin Şoför Nebahat ile özdeşleşti

Yeşilçam’ın unutulmaz kabadayıları denildiğinde belki de akla gelmesi gereken ilk karakter diyebiliriz bitirim şoför için. Son olarak; kariyeri boyunca pek çok önemli ödüle layık görülen Sezer Sezin’in, en son 2007’de Hicran Sokağı isimli filmde yer aldığını da söylemek isterim.

Evet, geçtiğimiz yıl Tarık Akan, bu sene Halit Akçatepe, Fikret Hakan, Bülent Kayabaş, şimdi de Sezer Sezin… Hepsine rahmet diliyor ve gönüllerde yaşatacağımız usta oyuncularımızı saygıyla anıyoruz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.



Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle



SAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum