Yatırım yapmaya başla!

SocGen En Güçlü Boğa Görüşünü Türk Lirasına Verdi

Societe Generale dün yayınladığı raporda; en güçlü "boğa" görüşlerinin Türk lirasına yönelik olduğunu bildirdi. Ayrıntılar haberimizde...
SocGen En Güçlü Boğa Görüşünü Türk Lirasına Verdi

Avrupa’nın en önemli finans şirketlerinden olan Societe Generale (SocGen), Türk lirası ile ilgili olumlu değerlendirmelerde bulundu. Finans şirketinin dün yayınladığı raporda; gelişen ülke para kurları arasında en güçlü “boğa” görüşü Türk lirasına verildi.

Yayınlanan raporda ekonomik büyüme, teşvik programları ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın ihtiyatlı tutumunun lirayı cazip kıldığı belirtildi.

Bilindiği gibi herhangi bir piyasada boğa ifadesi kullanılması için teknik olarak en düşük seviyeden en az %20 oranında bir yükseliş kaydetmesi gerekiyor. Societe Generale ise gelişen ülke kurları arasında bu görüşü en güçlü olarak Türk lirasının taşıdığına karar verdi.

Goldman Sachs, liranın daha fazla değerleneceğini ve Türk varlıklarının ucuz olduğunu bildirdi.

Türk lirası ile ilgili bir başka görüş ise Goldman Sachs’tan geldi. Goldman Sachs analisti Caesar Maasry tarafından yayınlanan raporda; Türk lirası, Güney Afrika randı ve Meksika pesosunda değer kazancı olduğu bildirildi. Bunun yanında Türkiye, Güney Afrika ve Filipinler varlıklarının ucuz olduğu belirtildi. Maasry tarafından yayınlanan raporda ayrıca Güney Afrika’nın gelişen ülkeler arasında en ucuz tahvillere sahip ülke olduğu belirtilirken, hisse senetleri tarafında Brezilya ve Hindistan’ın tercih edildiği ifade edildi.

HSBC, geçtiğimiz günlerde yayınladığı bir notta, Türk lirasını en ucuz para birimi ilan ettiğini duyurmuştu.

Daha önce ayrıntılarını sizlerle paylaştığımız habere göre; HSBC Türk lirasını CEEMEA’nın (Merkez ve Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) en ucuz para birimi olduğunu bildirmişti. Raporda ağırlıklı olarak enflasyonun etkilerinden bahsedildi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum