Yatırım yapmaya başla!

Snapchat, TikTok ve Instagram’a Rakip Olacak Yeni Bir Adım Attı

Snapchat, TikTok ve Instagram’ın Reels benzeri bir özelliği kendi platformuna getirmeye hazırlanıyor.
Snapchat, TikTok ve Instagram’a Rakip Olacak Yeni Bir Adım Attı

Akıllı telefonların hayatımızda yer alması ile beraber sosyal medya uygulamaları çok büyük kitlelere ulaşmaya başladı. Facebook, Twitter, Instagram, TikTok ve Snapchat gibi platformlar öne çıkan sosyal medya uygulamaları olmakta.

Son yıllarda yükselişi ile TikTok’un öne çıktığını söyleyebiliriz. Araştırmalar sosyal medya uygulamasının son dönemin en çok indirilen sosya mecrası olduğunu gösteriyor. İnsanların kısa süreli eğlenceli videolar çekmesi ilgilin TikTok üzerinde yoğunlaşmasına neden oldu.

TikTok’un bu başarısı rakip sosyal medya şirketlerinin de ilgisini çekti ve benzer özellikler geliştirmesine neden oluyor. Geçtiğimiz günlerde Instagram, TikTok’a rakip olacak Reels özelliğini kullanıma sunmuştu. Özelliğin kullanıma sunulması ile beraber kullanıcılardan ilgi gördüğünü söyleyebiliriz.

Benzer bir hamleyi Snapchat yapmayı hazırlanıyor. Eğlenceli paylaşım uygulaması kısa ve eğlenceli müzik parçaları oluşturan Voisey uygulamasını satın aldı. Snapchat’in bu yatırımı TikTok ve Instagram’a rakip olacak bir özellik geliştireceği şeklinde yorumlandı.

Snapchat’te Yeni Hamle Hazırlığı

Snapchat’te Yeni Hamle Hazırlığı

Snapchat ilk çıktığı dönem kullanıcılardan büyük ilgi gören bir sosyal medya platformu olarak karşımıza çıktı. Instagram, WhatsApp ve Facebook’ta yaygın olarak kullanılan Hikayeler özelliği ilk olarak Snacphat’te ortaya çıkmıştı. Ancak bu özelliğin kopyalanması sonrası Snapchat eski günlerini aramaya başladı. Şirket son dönemde pek çok yeni özellik geliştiriyor ve insanların ilgisini kendi üzerine toplamayı amaçlıyor.

Sosyal medya uygulaması bu kapsamda İngiltere merkezli girişim olan Voisey’i satın aldı. Uygulama ile kullanıcılar müziklerin üzerine kendi seslerini yerleştirebiliyor ve yaratıcı içerikler oluşturabiliyor. Voisey’de yer alan miksaj özelliği daha eğlenceli videoların oluşturulmasını sağlıyor. Snapchat’in böylece TikTok ve Instagram’ın Reels özelliğine karşı rakip bir araç geliştirme hazırlığında olduğu görülüyor.

Şirket daha önce de benzer bir yatırım yapmıştı. İsrail merkezli girişim Voca.ai için 70 milyon dolarlık bir yatırım yapılmıştı. Voisey için ne kadarlık bir ödeme yapıldığı Snapchat tarafından açıklanmadı. Snaphcat’in özellikle ABD’de büyük bir kullanıcı kitlesi bulunuyor.

Şirket geçtiğimiz günlerde üçüncü çeyrek verilerini açıkladı. Bu çeyrekte 11 milyon yeni kullanıcı kazanan uygulamanın toplam kullanıcı sayısı 249 milyona yükseldi. Son dönemde artırılmış gerçeklik temelli efekterin Snapchat’e olan ilgiyi artırdığı belirtiliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum