Yatırım yapmaya başla!

Snapchat Sesli Komut Desteği ve Tasarım Değişikliklerine Hazırlanıyor

Sosyal medya uygulaması Snapchat, yeni görünüm ve özelliklere kavuşuyor.
Snapchat Sesli Komut Desteği ve Tasarım Değişikliklerine Hazırlanıyor

Mobil cihaz kullanıcılarının en çok ilgi gösterdiği uygulamalardan biri olan Snapchat, yeni özellikler kazanarak sunduğu deneyimi iyileştirmeye devam ediyor. Şirket geçtiğimiz günlerde yılın ilk çeyrek verilerini açıkladı. Platformun özellikle son dönemde Corona virüsünün de etkisiyle kullanıcı sayısını artırdığı görüldü. Paylaşım uygulaması bu sayısını daha da yukarı çıkarmak adına çalışmalarına hız vermiş durumda.

Snapchat geliştirme ekibi uygulamaya yeni özellikler eklemeye hazırlanıyor. Bu özelliklerden birisi tasarım tarafında olacak. Sosyal medya platformu önümüzdeki günlerde farklı bir görünüme kavuşacak. Yapılacak tasarım ile haritalar ve orijinal içeriklerin öne çıkarılması planlanıyor. Diğer taraftan uygulamaya kullanıcı dostu bir özellik daha geliyor. Paylaşım uygulaması sesli komut desteğine kavuşacak.

Orijinal İçerikler Öne Çıkacak

Orijinal İçerikler Öne Çıkacak

Snapchat uygulaması uzun zamandır arayüz tarafında pek çok değişiklik yaşadı. Düzenlenen Partner Summit etkinliğinde uygulamanın yeni arayüzü hakkında açıklamalar yapıldı. Buna göre tasarıma iki yeni bölüm daha eklenecek. Bu bölümlerden birisinde Snap Map yer alacak. Gelecek bir diğer bölüm ise Keşfet sekmesi olacak. Kullanıcılar burada en popüler içerikleri görebilecek.

Oluşturulan farklı bölümler arasında kaydırma hareketi ile geçiş yapmak mümkün olacak. Snap Map kullanıcılara arkadaşlarının konum bilgilerini gösterecek. Aynı zamanda burada Yerler adında bir özellik olacak. Kullanıcılar bu özellik sayesinde kendilerine yakın olan mekan ve işletmeleri daha kolay bir şekilde bulabilecek.

Haritada gösterilecek işletmelerin çalışma saatlerini görmek mümkün olacak ve yapılan değerlendirmelere ulaşılabilecek. Restoranlar üzerinden kullanıcılar online sipariş verebilecek. Şirket bu özellik için Uber Eats, DoorDash, Postmates gibi şirketler ile iş birliği yapıyor. Snapchat CEO’su Evan Spiegel, bu özellikleri ile COVID-19 sürecinde mağdur olan küçük işletmelere destek olmak istediklerini söyledi.

Yeni tasarımda orijinal içerikler öne çıkarılacak. Keşfet bölümünde bu içerikler için ayrı bir bölüm oluşturulacak. Snapchat’in yeni arayüz temelli özelliklerini önümüzdeki günlerde kullanıcıların beğenisine sunması bekleniyor.

Sesli Komut Desteği Geliyor

Sesli Komut Desteği Geliyor

Eğlenceli paylaşım uygulamasına gelen bir diğer özellik ise sesli komut desteği olacak. Günümüzde mobil cihazlarda sesli komut desteği sağlayan pek çok uygulama mevcut. Snapchat önümüzdeki günlerde AR destekli lenslerin bulunmasını sesli komut desteği ile bulmayı mümkün hale getiriyor.

Kullanıcılar ‘Hey Snapchat’ komutu ve devamında bulunması istedikleri lensi belirterek bu işlemi yapabilecek. Uygulama belirtilen filtreyi hemen gösterecek. Snapchat bu özelliği kullanmak için SoundHound altyapısından yararlanıyor.

İlerleyen günlerde Snapchat’in geliştirdiği kameralı gözlük Spectacles’in de bu destekte kullanılması planlanıyor. Sosyal medya devi ayrıca bu yılın sonuna kadar paketli gıdaların besin değerini gösterecek bir AR aracı sunmayı hedefliyor. Sesli komut desteğinin ise kullanıcılara dağıtımı başlamış durumda.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum