Yatırım yapmaya başla!

Snapchat Selfie Fotoğraflara 3 Boyutlu Kamera Modu Getiriyor

Popüler sosyal medya uygulamalarından Snapchat’te selfie fotoğraflar için yeni bir kamera modu geliştirildi.
Snapchat Selfie Fotoğraflara 3 Boyutlu Kamera Modu Getiriyor

Sosyal medya uygulamaları akıllı telefonların yaygınlaşması ile beraber hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Sevilen uygulamalar arasında Snapchat ilk çıktığı günde fırtına gibi esmiş ve oldukça popüler hale gelmişti. Ancak hikayeler gibi pek çok özelliğini Instagram ve çeşitli sosyal medya uygulamalarının kopyalaması Snapchat’e büyük zarar verdi. Yine de uygulama halen milyonlarca kullanıcıya sahip ve yeni özellikler ile sürekli gelişmeye devam ediyor.

Uygulamaya geçtiğimiz günlerde Spotify’da dinlenen parçaların paylaşılması özelliği gelmişti. Gelecek olan yeni güncelleme ise selfie uygulamasını çok daha eğlenceli hale getiriyor diyebiliriz. Kullanıcılar 3D Kamera Modu adı verilen yeni araç ile selfie çekimlerine 3 boyutlu efektler ekleyebilecek. Bugüne kadar sunduğu filtre ve efektler ile büyük beğeni toplayan Snapchat, yeni selfie uygulaması ile dikkatleri üzerine toplayacaktır.

Snapchat için 3D Aracı Geliştirildi

Snapchat için 3D Aracı Geliştirildi

Sosyal medya uygulamaları arasında birbirlerinden esinlenme durumuna sıkça tanık olmak mümkün. Instagram’ın hikayeler özelliğini Snapchat’ten alması ve platforma büyük darbe vurması bunun en net örneği oluyor. Snapchat kullanıcıların selfie çektiği ve çeşitli efekt uygulamaları ile eğlendikleri bir platform olmaya devam ediyor. Sunulacak yeni özellik ile bu eğlence 3 boyutlu hale geliyor diyebiliriz. 3D Kamera Modu özellik ile çekilen selfielere 3 boyutlu efektler eklenecek.

Efektler ile beraber lensler ve filtreler de fotoğraflara eklenecek ve telefon hareket ettirildiğinde kullanıcıya 3 boyutlu bir hissiyat verilecek. Ancak bu özelliğin şu an için kullanılması için iPhone X ve daha üstü bir Apple modeline sahip olmak gerekiyor. Tabi ilerleyen günlerde Snapchat’in bu özelliği diğer akıllı telefon modelleri için sunması bekleniyor. Kaydedilen görüntüyü telefona indirmek ve diğer sosyal medya platformlarında paylaşmak mümkün olacak.

Snapchat Gözünü Instagram’a Dikti

Snapchat Gözünü Instagram’a Dikti

Snapchat’te 3D Kamera Modu ile oluşturulan görüntüler başka platformlarda paylaşıldığı zaman 3 boyutlu özelliğinden mahrum kalacak. Sosyal medya devi sunmuş olduğu özelliği sadece kendi bünyesinde kullanılmasına izin veriyor. Başka ağlarda ise sadece fotoğraf olarak paylaşılmasına imkan sağlıyor. Snapchat uygulamasını güncelleyerek kullanıcılar yeni 3D özelliğini deneyimleme şansı bulabilirler.

Sosyal medya uygulamaları arasında kıyasıya bir rekabetin yaşandığı biliniyor. Bu rekabetin Instagram ve Snapchat arasında durmadan devam ettiğini söyleyebiliriz. Snapchat’in son olarak kullanıma sunduğu 3 boyutlu selfie efekti ile Instagram’a meydan okuduğu görülüyor. Daha önce hikayelerde olduğu gibi bu özellik Instagram tarafından kopyalanır mı bilinmez. Ancak kullanıcı sayısı olarak Instagram’ın rakibinden epey önde olduğu biliniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum