Yatırım yapmaya başla!

Snapchat’in En Büyük Problemi Instagram Değil Sürekli Değişen Yöneticileri

Son çıkan haberler üzerine Snapchat'in en büyük probleminin sürekli değişen yöneticileri olduğu söylendi. Detaylar aşağıda;
Snapchat’in En Büyük Problemi Instagram Değil Sürekli Değişen Yöneticileri

Gençler arasında en popüler olan Snapchat’i 2018 yılında tahttan indiren Instagram şöyle bir yana dursun, şirketin en büyük sorununun yönetici kadrosundaki fireler olduğu söylendi. Gelen son haberler de bu öngörüyü doğrular nitelikteydi.

Zira daha bu hafta CFO Tim Stone’un ayrıldığını duyuran Snapchat, açıklamanın ardından hisselerinde neredeyse yüzde 14’lük düşüş yaşamıştı. Çünkü Stone yönetici ekibinden son ayrılan isim olsa da ilk ayrılanlarla arasında adeta bir uçurum vardı. Kaynaklara göre 2017’nin ortalarından bu yana Evan Spiegel’e doğrudan rapor veren 10 Snapchat yöneticisi işten ayrılmıştı.

Kaldı ki bu rakama, satış müdürü Jeff Lucas, parasallaşma başkanı Stuart Bowers ve tartışmalı HR başkanı Jason Helbert gibi diğer üst düzey yöneticileri içermiyordu.

Snapchat’in En Büyük Problemi Sürekli Değişen YöneticileriAçıkça belirtmek gerekirse, bu halka açık bir şirket için hiç ama hiç iyi değildi. Yöneticiler sürekli işe girip çıkarken, planları uygulamak, ortaklarla çalışmak ve Wall Street endişelerini yatıştırmak zorlaşıyordu. Uzmanlar da aynı fikirdeydi ki BTIG analisti Rich Greenfield, Perşembe günü yayınladığı bir notta bunun basitçe şok edici olduğunu belirtmişti. Kısacası Eylül 2017’de halka arz edilen bir şirketin, bu kadar kısa zaman içinde bu kadar çok fire vermesi pek hoş karşılanmıyordu.

Benzer şekilde fire veren şirketler denildiğinde akla Twitter ve Uber geliyordu. Sonuçta, insanlar pek çok nedenden dolayı işten çıkabilirlerdi.

Snapchat’in Üst Düzey Yöneticileri İşten Ayrılıyor Ancak burada göz ardı edilemeyecek ortak bir konu vardı bu da işten ayrılanların hepsinin Spiegel’e rapor vermesiydi yani Spiegel gerçekten çalışması zor biri olabilirdi. Ürün dehası olarak anılan ve hem zeki hem de çekici gibi sıfatlarla anılan Spiegel, aynı zamanda inanılmaz derecede inatçı ve düşüncesini değiştirmeyen biri olarak da gösteriliyordu.

The Wall Street Journal da Cuma günkü haberinde, Snapchat’in sözleşmeli bir çalışanla uygunsuz ilişkisinin ortaya çıkması üzerine iki yöneticisini kovduğunu yazdı. Buna göre Snapchat, ilişkisi açığa çıkan küresel güvenlik şefi Francis Racioppi ile onun üstü olan insan kaynakları başkanının, soruşturma boyunca şirketten ayrılmaları istendi. Los Angeles merkezli Snapchat, Journal’ın haberine ilişkin yorum yapmazken iki yöneticiye de bilgi için ulaşılamadı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum