Yatırım yapmaya başla!

Snapchat Paylaşımları Üye Olmayan Kullanıcılara da Göstermeye Hazırlanıyor

Eğlenceli paylaşım uygulaması Snapchat, paylaşımların daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayacak bir özellik üzerinde çalışıyor.
Snapchat Paylaşımları Üye Olmayan Kullanıcılara da Göstermeye Hazırlanıyor

Sosyal medya uygulamaları her geçen gün yeni özelliklere kavuşmaya devam ediyor. Bu uygulamalardan birisi ise Snapchat olmakta. Eğlenceli paylaşım uygulaması ilk çıktığı dönem çok popüler olmuş ve milyonlarca kişi tarafından indirilmişti. Daha sonra Instagram’ın kendisinden hikayeler özelliğini kopyalaması ile beraber uygulamaya olan ilgide azalma meydana gelmişti.

Buna rağmen şirket uygulamaya birbirinden eğlenceli özellikler kazandırıyor ve eski günlerine geri dönmeyi amaçlıyor. Geçtiğimiz günlerde uygulamaya paylaşımlara müzik ekleme özelliğinin geleceği duyurulmuştu. Bilindiği üzere platformdaki içerikleri görmek için uygulama içerisinde bir hesap oluşturmak gerekiyor. Şirketten yapılan son açıklama bu durumun değişeceğini gösteriyor. Sosyal medya devi dışarıdan da kullanıcıların içerikleri görmeye başlayacağını açıkladı.

Snapchat’e Uygulama Dışından Erişim Özelliği Geliyor

Snapchat’e Uygulama Dışından Erişim Özelliği Geliyor

Günümüzde çoğu sosyal medya uygulamasındaki içeriklere üyelik hesabı olmadan da erişmek mümkün oluyor. Bu durum bugüne kadar Snapchat için geçerli değildi. Şirket önümüzdeki aydan itibaren bu özelliği Snapchat için test etmeye başlayacağını açıkladı.

Sosyal medya devinden yapılan duyuruda, “Snapchat’in çekici ve güncel içeriklerini görüntüleme ve arkadaşlarınızla paylaşmayı daha kolay hale getirmek için sürekli yeni yollar keşfediyoruz” ifadelerine yer verildi. Yapılacak olan değişiklik ile Snapchat’in orijinal içerikleri ve Our Stories gibi tüm herkese içerikler artık uygulamaya giriş yapmadan görüntülenebilecek.

Tabi bu içeriklerin paylaşılması için yine kullanıcı hesabına ihtiyaç olacak. Ancak deneysel özelliğin sunulması ile beraber Snapchat içerikleri uygulama dışında da paylaşılabilecek. Sosyal medya uzun zamandır rakiplerinin sunduğu bu özelliği tercih etmemiş ve daha çok kullanıcılar arasındaki mesajlaşmaya odaklanmıştı. Bu açıdan Snapchat’in etkileşimi artırmak adına önemli bir adım atacağını söyleyebiliriz.

Şirketin ayrıca kendi platformuna özel içeriklerin olduğu Snap Originals programına da yatırımlar yapmayı sürdürüyor. Bu yatırımlar çerçevesinde ilgili içeriklerin izlenme oranlarında artış olduğu belirtiliyor. Şirket geçtiğimiz aylarda yılın ilk çeyrek verilerini açıklamış ve salgın etkisiyle aktif kullanıcı sayısını artırmayı başarmıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum