Yatırım yapmaya başla!

Snapchat Kullanıcıların Paylaşımlara Sevdikleri Müzikleri Ekleyebileceği Özelliği Sundu

Snapchat uzun zamandır beklenen paylaşımlara müzik ekleme özelliğini kullanıma sundu.
Snapchat Kullanıcıların Paylaşımlara Sevdikleri Müzikleri Ekleyebileceği Özelliği Sundu

Sosyal medya platformları kullanıcıların daha eğlenceli vakit geçirmesi adına yeni özellikler sunmayı sürdürüyor. Bu uygulamalar arasında Snapchat, AR destekli filtreleri ile farklı bir deneyim sunuyor. Şirket son olarak geçtiğimiz günlerde tantılan iPhone 12’nin LiDAR sensörüne özel yeni bir lens geliştirdiği haberi ile gündeme gelmişti.

Son dönemde sosyal medya uygulamalarının TikTok benzeri özellikler geliştirdiğine tanık oluyoruz. Çin merkezli uygulama en çok indirilen sosyal medya platformlarının başında geliyor. Dolayısıyla bu durum rakiplerin de dikkatini çekiyor. Daha önce Instagram’ın Reels özelliği TikTok’a rakip olmak amacıyla geliştirdiğine tanık olmuştuk. Benzer bir durum şimdi Snapchat için geçerli olacak. Gelen yenilik ile kullanıcılar paylaşımlarına müzik ekleme imkanına sahip olacak.

Snaplere Müzik Ekleme Dönemi

Snaplere Müzik Ekleme Dönemi

Snapchat ilk çıktığı dönem fırtına gibi esmiş ve kullanıcılardan büyük beğeni toplamıştı. Ancak başta Hikayeler olmak üzere belirli özelliklerinin başka uygulamalar tarafından kopyalanması, Snapchat’e olan ilginin azalmasına neden olmuştu. Şirket eski günlerine dönmek adına uygulamaya yeni özellikler kazandırmaya devam ediyor. Son olarak platforma ‘Sounds on Snapchat’ adlı bir özellik geldi.

İlk etapta iOS için gelen bu özellik kullanıcılara TikTok benzeri bir deneyim vadediyor. Kullanıcılar yapacakları paylaşımlara müzik ekleyebilecek. Snapchat bunun için kütüphanesine milyonlarca lisanslı müziği aldı. Dolayısıyla müzikler istek doğrultusunda rahatça kullanılıyor. İlerleyen günlerde yapılacak anlaşmalar ile kataloğa yeni müziklerin eklenmesi planlanıyor.

Yine de Instagram ve TikTok’a nazaran sınırlı bir müzik kütüphanesi olduğunu söyleyebiliriz. Yapılan paylaşımlar Spotify, Apple Music ya da SoundCloud gibi müzik servislerinde de dinlenebiliyor. Dolasıyıyla paylaşım uygulaması kullanıcıların yeni müzikleri keşfetmesine yardımcı olacak. Bu özelliği TikTok’tan ayıran detay ise kullanılan müziklerin başka hangi paylaşımlarda kullanıldığını görme imkanı.

Böylece uygulama içerisinde kullanıcıların birbirleri ile olan etkileşimi de artırılmış olacak. İlerleyen günlerde Snapchat’te kullanıcıların paylaşımlara kendi ses kliplerini de eklemesini sağlayacak özelliğin gelmesi bekleniyor. Müzik ekleme özelliği ise iOS için geldi ve yakında Android için de sunulması planlanıyor. Snapchat’in geliştirdiği bu özelliğin TikTok’a ne derece alternatif olacağını önümüzdeki süreçte göreceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.



Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle



SAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum