Yatırım yapmaya başla!

Snapchat’in Patronu Spiegel, TikTok için Övgü Dolu Sözler Söyledi

Popüler sosyal mecralardan Snapchat’in CEO’su Evan Spiegel, TikTok için övgü dolu sözler sarf etti.
Snapchat’in Patronu Spiegel, TikTok için Övgü Dolu Sözler Söyledi

Günümüzde kullanıcıların beğenilerine hitap eden pek çok sosyal medya uygulaması mevcut. Son yıllarda eğlenceli videoların paylaşıldığı platformların ise büyük ilgi gördüğünü söyleyebiliriz. 2011 yılından bu yana Snapchat, filtre ve efektleri ile eğlenceli videoların paylaşıldığı başlıca uygulamalar arasında yer alıyor. Diğer yandan 2017 yılından bu yana Çinli şirket Bytedance tarafından geliştirilen TikTok, arkasına aldığı rüzgarla hızla büyümeye devam ediyor.

Raporlar geçtiğimiz yıl WhatsApp’tan sonra TikTok’un en çok indirilen mobil uygulama olduğunu gösteriyor. Sosyal medya devinin bu başarısı Snapchat CEO’sunun da dikkatini çekmiş durumda. Snapchat’in patronu Evan Spiegel, TikTok için övgü dolu sözler söyledi. Spiegel, TikTok’un Instagram ile rekabet edebileceğini söyledi ve büyük hayranı olduğunun altını çizdi.

Snapchat CEO’su TikTok Hayranı Çıktı

Snapchat CEO’su TikTok Hayranı Çıktı

Bir sosyal medya uygulamasına başka bir platformun CEO’su tarafından bugüne kadar bu denli büyük övgüler geldiği az görülmüştür. Snapchat CEO’su Evan Spiegel, Almanya’da düzenlenen Digital Life Design Konferansı’nda TikTok ile ilgili açıklamalarda bulundu. Spiegel, “TikTok’u sevdiğimi söylemeliyim, büyük bir hayranıyım. Onun orijinal yapısındaki sosyal medya; durum, kim olduğunu göstermek, insanlara havalı olduğunu göstermek hakkında. Aynı zamanda yorum ve beğenileri almakla ilgili.” diye konuştu.

TikTok’un İnsanların yeteneklerini gösterdiği başlıca platformlardan biri olduğunun altını çizen Snapchat CEO’su, “Birkaç saat geçiren insanlar yeni bir dans öğrenebilir ya da hikâye anlatmak için yeni, yaratıcı bir yol düşünebilirler. İnsanları eğlendirmek için bir medya oluşturuyorlar” açıklamasını yaptı. İddialı açıklamalarına devam eden Spiegel, TikTok’un Instagram’ı tahtından edeceği sorusuna “Bence bu muhtemel çünkü yetenek temelli içerik, durum temelli içerikten daha ilgi çekici” yanıtını verdi.

TikTok Rakipleri Korkutmaya Başladı

TikTok Rakipleri Korkutmaya Başladı

Geçtiğimiz yıl itibarıyla TikTok’un Instagram’dan daha fazla indirme sayısına sahip olması Spiegel’in iddialarını doğrular nitelikte. Toplam kullanıcı sayıları karşılaştırıldığında Instagram ile TikTok’un birbirine yakın olduğu görülüyor. Facebook’un yaptığı çalışmalar ise TikTok’un yükselişinden rahatsız olduğunu gösteriyor.

Sosyal medya devi bir süredir Reels adı verilen bir uygulamanın testlerini gerçekleştiriyor. TikTok ise geçtiğimiz günlerde uygulamasına yeni müzikler katmak adına Merlin ajansı ile anlaşma yaptığını duyurdu. Önümüzdeki günlerde sosyal medya devleri arasındaki rekabetin artmaya devam edeceğini söyleyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum