Yatırım yapmaya başla!

Kan Kaybetmeye Devam Eden Snapchat’te Para Gönderme Devri Sona Eriyor

Popüler sosyal medya uygulaması Snapchat, Snapcash adlı para gönderme servisini kapatacağını duyurdu. İşte detaylar…
Kan Kaybetmeye Devam Eden Snapchat’te Para Gönderme Devri Sona Eriyor

Fotoğraflı mesajlaşma uygulaması Snapchat, ilk çıktığı dönemde fırtına gibi esmiş olsa da zaman içerisinde kan kaybetmeye başladı. Hatta şirketin geçtiğimiz aylarda çalışanlarının %7’sini çıkaracağı haberi gündemde yer almıştı. Sosyal medya devinde yaşanan gelişmeler her geçen gün daha da kan kaybedildiğini gözler önüne koyuyor.

Hiç kuşkusuz bu durumun yaşanmasında Instagram’da yaşanan patlamanın büyük payı olduğunu söyleyebiliriz. Rekabette geri kalmamak adına Snapchat, 2014 yılında para göndermeye olanak sağlayan Snapcash özelliğini kullanıma sunmuştu. Ancak şirketten yapılan son duyuruda söz konusu özelliğin kaldırılacağına yer verildi.

Rakipler Kendi Ödeme Sistemlerini Geliştirdi

Rakipler Kendi Ödeme Sistemlerini Geliştirdi

Eski popüler günlerini aratan Snapchat, yaklaşık 4 senedir Snapcash ile kullanıcılarına para gönderme imkanı sağlıyordu. Şirket yaptığı açıklama ile hizmeti durduracağını doğruladı. Snapchat’in para gönderme özelliğini rafa kaldırmasında rakiplerin kendi ödeme sistemlerini geliştirmesinin büyük payı var.

Snapcash’in kullanıma sunulmasından sonra Google, Apple ve Facebook gibi pek çok teknoloji devi zaman içerisinde kendi ödeme sistemlerini geliştirerek rekabete ortak oldular. Kızışan rekabet sonrası Snapchat, bu alanda mücadeleye daha fazla devam edemedi.

Snapchat’te Uygunsuz İçerik Olduğu Söyleniyor

Snapchat’te Uygunsuz İçerik Olduğu Söyleniyor

Snapchat’in para gönderme özelliğini sona erdirmesinde Snapcash sisteminin uygunsuz içerikler için kullanıldığı belirtiliyor. Bazı twitter kullanıcılarının müstehcen içerikli fotoğrafları edinmek amacıyla Snapcash üzerinden para gönderme ihtimali Snapchat’i bu karara itmiş olabilir.

Şirketin Snapcash uygulamasını sona erdirmesi sonrası Snapchat’in büyük bir gelirden olacağını gösteriyor. Instagram karşısında kan kaybetmeye devam eden Snapchat’in son aldığı karar işleri daha da zorlaştıracaktır. Snapcash uygulamasının sona ereceği tarih ise 30 Ağustos 2018.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum