Yatırım yapmaya başla!

Kan Kaybeden Snapchat Mobil Oyun Dünyasında Yerini Almaya Hazırlanıyor!

Eski günlerini mumla arayan sosyal medya uygulaması Snapchat, mobil oyun platformunu duyurmaya hazırlanıyor.
Kan Kaybeden Snapchat Mobil Oyun Dünyasında Yerini Almaya Hazırlanıyor!

Sosyal medya dünyasına pek çok yeni özelliği kazandıran Snapchat’in rakiplerinin bu özellikleri kopyalaması ile olumsuz etkilendiği biliniyor. Özellikle Facebook, Instagram ve WhatsApp’ta büyük bir ilgiyle kullanılan Hikayeler özelliğinin çıkış noktasının Snapchat olduğunu söyleyebiliriz. Şirket kendisine yapılan teklifleri geri çevirmiş ve bu alanda rakiplerinin gerisinde kaldı.

Tabiri caizse her geçen gün kullanıcı sayısı azalan ve kan kaybeden bir zamanların popüler uygulaması, geliştirdiği yeni hizmetler ile yeniden eski günlerine dönmeyi arzuluyor. Şirket geçtiğimiz günlerde Android uygulamasını yenileyeceğini duyurmuştu.  Mobil oyun dünyasının son derece popüler olduğu şu günlerde Snapchat’in bu alana girerek, yeni bir hizmet geliştirdiği öğrenildi.

Snapchat Oyun Dünyasına Giriyor

Snapchat Oyun Dünyasına Giriyor

Cheddar tarafından aktarılan habere göre Snapchat önümüzdeki ay içerisinde yeni mobil oyun servisini tanıtmaya hazırlanıyor. Şirket geliştirdiği yeni oyun platformu ile hem kullanıcılar arasındaki etkileşimin artmasını istiyor hem de kullanıcı kaybında yaşadığı ivmelenmeyi tersine çevirmek istiyor. Project Cognac adı verilen mobil oyun platformunun 4 Nisan tarihinde Los Angeles’te düzenlenecek olan bir etkinlik ile duyuracağı ifade edildi.

Snapchat bu hamlesi ile oyun geliştiricilere de kapısını açmış oluyor. Çünkü platformdaki oyunları Snapchat kendisi geliştirmeyecek. Diğer mobil oyun mecralarında olduğu gibi üçüncü parti oyun geliştiriciler, Snapchat’in mobil oyun platformunda kendi ürünleri ile yerini almış olacak. Şirketin bu alanda geliştireceği platform için 8,6 milyon dolara Avustralya’da Prettygread adlı oyun şirketini aldığı ortaya çıktı.

Tencent’in Tecrübesinden Yararlanılacak

Tencent’in Tecrübesinden Yararlanılacak

Snapchat’in mobil oyun servisinde ne tarz oyunların bulunacağı henüz netlik kazanmadı. Ancak Çin’deki oyun piyasasında zor günler geçiren Tencent’in Snapchat’in yeni projesinde aktif rol oynaması bekleniyor. Bilindiği üzere geçtiğimiz yıl içerisinde Snapchat, Tencent hisselerinin yüzde 10’unu satın almıştı.

Etkinlik için Snapchat’in belirlediği slogan ise “Az konuş çok oyna” olarak belirlenmiş. Şirketin geliştirdiği yeni dijital servis, eski popüler günlerine geri dönmesine yardımcı olur mu bilinmez. Ancak rakiplerinin gölgesinde kalan Snapchat’in yeni arayışlar içerisinde olduğu görülüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum