Yatırım yapmaya başla!

Snapchat Kullanıcılarını COVID-19’a Karşı Uyaracak Filtreler Hazırladı

Popüler paylaşım ve mesajlaşma uygulaması Snapchat, Corona virüsüne karşı iki yeni uyarı filtresi geliştirdi.
Snapchat Kullanıcılarını COVID-19’a Karşı Uyaracak Filtreler Hazırladı

Tüm dünyada hızla yayılan Corona virüsü nedeniyle insanlar evlerine kapanmak durumunda kaldı. Çin’den tüm dünyaya yayılan ve etkisini gösteren salgın, her gün binlerce insanın hayatını kaybetmesine neden oluyor. Pek çok ülkede yayılmayı önlemek adına sokağa çıkma yasağı başta olmak üzere pek çok önlem alınıyor. Uzmanlar insanlara evlerinden çıkmamaları yönünde uyarılar gerçekleştiriyor. Bununla beraber sosyal medya uygulamalarında büyük artış yaşandığı biliniyor.

Bu mecralar üzerinden salgına dair yalan yanlış pek çok bilgi kısa sürede yayılabiliyor. Bu nedenle sosyal medya şirketlerine, doğru bilgi akışı sağlamak adına önemli görev düşüyor. Bu uygulamalardan birisi ise Snapchat olmakta. Bilindiği üzere Snapchat’e sürekli yeni AR destekli filtreler ekleniyor ve kullanıcılardan büyük ilgi görüyor. Eklenen son filtreler ise Corona virüsü ile alakalı oldu.

Snapchat’ten Yeni Filtreler

Snapchat’ten Yeni Filtreler

Snapchat kullanıcıları uyarmak ve doğru bilgiyi sağlamak adına iki yeni filtre geliştirdi. Corona virüsüne karşı uyarılar içeren bu filtrelerin geliştirme sürecinde Dünya Sağlık Örgütü ile iş birliği yapıldığı belirtiliyor. Bu filtrelerden ilki ‘Sosyal Mesafem’ adıyla sunuldu. Söz konusu filtrede insanların DSÖ ve resmi sağlık kuruluşları tarafından belirlenmiş kriterlere yer veriliyor ve insanların kurmaları gereken mesafe hakkında bilgilendirme yapılıyor.

Filtre artırılmış gerçeklik destekli olduğu için kullanıcılar kendi sosyal mesafelerini belirleme şansına sahip oluyor. Bir diğer filtre ise sosyal izolasyon ve hijyen kuralları ile ilgili olmakta. Evde kalma, el ve yüz temizliği gibi önlemler hakkında uyarılarda bulunan filtre, daha fazla bilgi için kullanıcıları Dünya Sağlık Örgütü’nün resmi sayfasına yönlendiriyor. Sosyal medya devi geçtiğimiz günlerde de COVID-19’a dair bazı filtreler geliştirmişti.

Snapchat Resmi Kurumlar ile İş Birliği Yaptı

Snapchat Resmi Kurumlar ile İş Birliği Yaptı

Özelliğe dair açıklamalarda bulunan Snap sözcüsü, “Snapchat’in virüsün yayılmasını durdurma konusunda kritik bir rol oynadığına inanıyoruz. Topluluğumuzu, fiziksel olarak mesafelendirirken teknolojinin tüm gücünü kullanarak, sevdiklerinizle iletişim kurmanız, arkadaşlarınızla oyun oynamanız ya da bilgi sahibi olmanız konusunda yardımcı oluyoruz. Kullanıcıların kendilerinden en güncel ve doğru bilgileri alması için DSÖ ve Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri ile yakın bir şekilde çalışıyoruz” diye konuştu.

Son dönemde Snapchat pek çok yeni özelliği ile dikkat çekiyor. Yeni AR efektleri, Bitmoji özelliği ile beraber sosyal medya platformu bu hamlesiyle Corona virüsüne karşı da kayıtsız kalmadı. İlk olarak İngiltere’de kullanıma sunulan bu özelliğin kısa sürede küresel olarak yayınlanacağı açıklandı.

Şirket bu konuyla ilgili de “İnsanların koronavirüsün başlangıcı ile yaşadıkları endişe ve stres ışığında, bu özelliği kullanıcıların küresel olarak kullanımına sunuyoruz.” açıklamasını yaptı. Sosyal medya devi kullanıcılarına Corona virüsü konusunda doğru bilgi sağlamak adına üstüne düşeni yapmış görünüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum