Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Snapchat Kullanıcıların Gerçek Arkadaşlara Sahip Olmasını İstiyor

Eğlenceli sosyal medya uygulaması kullanıcıların arkadaşlarını düzenlemelerini sağlayacak bir özelliği test ediyor.
Snapchat Kullanıcıların Gerçek Arkadaşlara Sahip Olmasını İstiyor

İlk çıktığı dönem büyük sükse yaratan Snapchat, daha sonrasında Instagram ve TikTok’un yükselişi ile eski popülerliğini kaybetme noktasına geldi. Ancak paylaşım uygulaması son dönemde yeni özellikler geliştirerek kullanıcı sayısını yeniden artırmaya devam ediyor. Özellikle artırılmış gerçeklik destekli efektler Snapchat’in en çok beğenilen özellikleri arasında yer alıyor. Şirket geçtiğimiz günlerde 2020’nin son çeyrek raporunu açıkladı.

Raporda geçtiğimiz günlerde kullanıma sunulan Spotlight özelliğinin 100 milyon kullanıcıya ulaştığı belirtildi. Sosyal medya devi şimdi ise kullanıcıların arkadaş listelerini daha nitelikli hale getirmeleri için yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. İlerleyen dönemde arkadaş listesinde temizlik yaparken yardımcı olacak bir araç kullanıma sunulacak.

Arkadaş Listesini Düzenleme Aracı Geliyor

Arkadaş Listesini Düzenleme Aracı Geliyor

Sosyal medya platformlarında uzun yıllar geçiren kullanıcıların arkadaş listesi oldukça kalabalık bir hal alabiliyor. Pek çok kişi belirli zaman aralıkları ile arkadaş listelerinde düzenleme yapar ve sık görüşmedikleri kişileri bu listeden kaldırırlar. Snapchat bu işlemi yapmayı daha kolay hale getirecek bir özellik geliştiriyor. Sosyal medya bu özellikle ilgili ‘Snapchat gerçek arkadaşlar’ içindir sloganını kullanıyor. Bu bildirim ile kullanıcılar listelerine yönlendirilecek.

İnsanlar tanımadıkları ya da iletişimi kesmek istedikleri kişileri bu listeden kolayca kaldırabilecek. Bildirime tıklamak, kullanıcıların Snapchat bağlantılarından geçmelerine ve istemedikleri veya artık bağlanmaları gerekmeyen kişileri kaldırmalarına olanak tanır. Bu özelliğin önümüzdeki haftalarda kullanıma sunulması planlanıyor. Şirket, Güvenli İnternet Günü kapsamında bu tanıtmak adına bu özelliği test ediyor.

Snapchat’in uzun zamandır yakın arkadaşlara yönelik değişiklikler yaptığı biliniyor. Uzmanlar kalabalık arkadaş gruplarında bilgi kirliliğinin çok fazla olacağına dikkat çekiyor. Bu duruma Facebook grupları örnek gösteriliyor. Snapchat ise yeni hamlesi ile bu kalabalığın yaşanmasının önüne geçmeyi amaçlıyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum