Yatırım yapmaya başla!

Snapchat Kullanıcıları Profillerinde Abone Sayılarını Gösterebilecek

Snapchat uzun zamandır eksikliği hissedilen bir özelliği kullanıma sundu.
Snapchat Kullanıcıları Profillerinde Abone Sayılarını Gösterebilecek

Sosyal medya uygulamaları kullanıcılarına sunduğu deneyimi iyileştirmek adına sürekli yeni özellikler kazanıyor. Eğlence amaçlı sosyal mecralar arasında yer alan Snapchat son dönemde dikkat çeken yeniliklere imza atıyor. Şirket geçtiğimiz günlerde 2020’nin üçüncü çeyrek verilerini açıkladı. Raporda artırılmış gerçeklik destekli efektlerin etkisiyle kullanıcı sayısında artış yaşandığı görüldü.

Instagram ve Facebook’ta yaygın bir şekilde kullanılan Hikayeler özelliğinin ilk çıktığı yerin Snapchat olduğu biliniyor. Bu özellik daha sonra kopyalandı ve Snapchat eskisi kadar ilgi görmemeye başladı. Ancak son dönemde uygulamanın geliştirme çalışmalarına hız verildi ve eski günlere dönülmesi amaçlanıyor. Son olarak platform uzun zamandır eksikliği hissedilen bir özelliğe daha kavuştu. Kullanıcılar artık abone sayılarını başkalarına gösterebilecek.

Abone Sayıları Gösterilecek

Abone Sayıları Gösterilecek

Günümüzde yaygın olarak kullanılan Facebook, Twitter, Instagram ve TikTok gibi mecralarda kullanıcıların profillerinde takipçi sayıları gösteriliyor. Paylaşım uygulaması Snapchat ise uzun zamandır böyle bir özelliğe sahip değildi. Şirket artık içerik oluşturucuların sahip oldukları abone sayılarını kendi profillerinde göstermelerine imkan tanıyacak.

Sosyal medya devinde çalışan bir yetkili yeni özelliğe dair açıklamasında, “İçerik oluşturucu topluluğumuzdan gelen geri bildirimleri dinledik ve birçoğu Snapchat’teki toplulukların ne kadar büyük olduğunu görme seçeneğine sahip olmak istediklerini belirtti. Bu yüzden biz de abone sayılarını görünür kılmayı kararlaştırdık. İçerik oluşturucular bu özelliği ayarlardan diledikleri gibi açıp kapatabilecek” ifadelerini kullandı.

Instagram gibi mecralarda markaların bir kullanıcıda ilk baktığı yer takipçi sayıları oluyor. Snapchat’teki içerik oluşturucuların markalar ile anlaşmalar yapması için abone sayılarının gösterilmemesi engel teşkil ediyordu.

Sosyal medya devi geçtiğimiz aylarda markalar ile iş birliklerine yardımcı olmak adına içerik oluşturucu profilleri kullanıcıların beğenisine sunmuştu. Bu yolla yüksek takipçiye sahip hesapların etkileşim oranlarının artırılması amaçlanıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum