Yatırım yapmaya başla!

Snapchat, Instagram’ın Gölgesinde Kalmasına Rağmen Kullanıcı Sayısını Artırıyor

Popüler sosyal medya uygulamalarından Snapchat, Instagram’ın gölgesinde kalmasına rağmen yılın son çeyreğine doğru kullanıcı sayısını gözle görülür derecede artırdı.
Snapchat, Instagram’ın Gölgesinde Kalmasına Rağmen Kullanıcı Sayısını Artırıyor

Sosyal medya uygulamaları akıllı telefonların da yaygınlaşması ile beraber hayatımızın vazgeçilmezlerinden biri haline geldi. Başta Facebook, Twitter ve Instagram olmak üzere pek çok uygulama mevcut ve farkı kullanım deneyimleri sunuyor. Bu uygulamalardan birisi ise 2011 yılında sunulan Snapchat olmakta. Özellikle Instagram’ın en popüler araçlarından biri olan Hikayeler’in çıkış noktasının Snapchat olduğu biliniyor. Ancak özelliğin Instagram’a gelmesi ile beraber Snapchat büyük darbe yedi.

Son yıllarda ise Snapchat’in eski popülerliğinin azaldığı biliniyor. Son yıllarda Snapchat daha çok yaşadığı kan kaybı ile gündeme geliyordu. Ancak son veriler durumun tersine doğru döndüğünü gösteriyor. Snapchat son zamanlarda pek çok yeni özellik sundu. Yapılan yatırımlar meyvesini vermiş görünüyor. Video paylaşım uygulaması Snapchat yılın son çeyreğine doğru kullanıcı sayısını gözle görülür oranda artırdı.

Snapchat Yükselişe Geçti

Snapchat Yükselişe Geçti

Şirket tarafından açıklanan son verilere göre sosyal medya platformu kullanıcı sayısını 7 milyon artırdı. Artışta özellikle son dönemde yapılan artırılmış gerçeklik yatırımlarının önemli rol oynadığı belirtiliyor. Facebook ve Instagram gibi popüler sosyal medya uygulamalarının kullanıcı sayısını daha fazla artırdığını söyleyebiliriz. Instagram’da bulunan Hikayeler özelliği sayesinde platformun günlük kullanıcı sayısı 500 milyon seviyesinde geziniyor.

Son verilere dair açıklamalarda bulunan Snapchat CEO’su Evan Spiegel, AR alanında yaptıkları yatırımlara dikkat çekiyor. Spiegel’in açıklamasına göre kullanıcıların ortalama 30 kez Snap AR ürünleri ile etkileşimde bulunuyor. Bu araçlar sayesinde kullanıcılar yüzlerine çeşitli filtreler ve maskeler uyguluyor.

Artırılmış Gerçeklik Snapchat’e Yaradı

Artırılmış Gerçeklik Snapchat’e Yaradı

Sosyal medya uygulaması son dönemde artırılmış gerçeklik filtreleri ile dikkatleri üzerine topluyor. Şirket yaptığı yatırımlar sonrası 600 bini aşkın filtreye ev sahipliği yapıyor. Snapchat’in en büyük rakibi Instagram’ın ise Spark AR adı altında çok sayıda filtresi bulunuyor. Sosyal medya devinin geleceğinin yine artırılmış gerçeklik teknolojisine olduğu görülüyor.

Şirketin diğer yandan geçtiğimiz aylarda tanıttığı Spectacles gözlükleri ve giyilebilir AR ürünlerinden de beklentisi büyük. Tanıtılan gözlükler Kasım ayı içerisinde piyasada yerini alacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum