Yatırım yapmaya başla!

Snapchat 34 Milyon Dolarlık Tasarruf Politikası için Çalışanlarının %7’sini İşten Çıkarıyor!

Mart ayında çalışanlarının % 7’sini işten çıkartan Snapchat, söz konusu hamlesiyle milyon dolarlar kazanmayı hedefliyor. İşte ayrıntılar;
Snapchat 34 Milyon Dolarlık Tasarruf Politikası için Çalışanlarının %7’sini İşten Çıkarıyor!

Yılın başından bu yana küçülme politikasıyla dikkat çeken Snapchat, çalışan sayısını azaltmaya devam ediyor. Ocak ayında 22 çalışanını işten çıkartan ve devam edeceği küçülmeyle kazancını artırmaya çalışan Snapchat, geçtiğimiz günlerde 2018’e yönelik planlarıyla gündeme gelmişti.

Evan Spiegel’in çalışanlarına bir bildiri yolladığı ve CEO’nun 2018 yılında ulaşmak istediği karlılık için işten çıkarmalar yapacağı belirtilmişti. Mart ayının başında da bu bilgi doğrulanmış ve Snapchat’in 120’nin üzerinde mühendisinin işine son verildiği açıklanmıştı.

Yeni gelen bilgi ise Snapchat’in işe çıkarmalarının üçüncü turunda 100 çalışanını daha işten çıkartacağı oldu.

Snapchat 100 Çalışanını İşten Çıkartıyor Şirket yetkilisi Imran Khan’ın konuyla ilgili yaptığı açıklamada işten çıkarmaların şirketin küçülme politikasının parçası olduğu ve planlanarak yapıldığı belirtildi. Son iki yıldır şirketin inanılmaz bir şekilde büyüdüğünü dile getiren Imran Khan; geçtiğimiz yıl yöneticilerine görevlerini sürdürebilmek için doğru kaynaklara sahip olup olmadıkları yönünde bir rapor hazırlattıklarını belirtti.

Hazırlanan raporlar neticesinde içerik, mühendislik, satış ve Snapchat’in daha pek çok bölümünde yeni bir yapılandırmaya gidildiğini söyledi.

Snapchat Farklı Alanlarda İşten Çıkarma Yapıyor Ayrıca Khan sürecin bazı zor kararlar vermelerini gerektirse de takım yapısının hedeflere uyumlu olmasının şirketi daha güçlü kılacağına inandıklarını ifade etti. Diğer taraftan; çeşitli kaynaklar 100 kişilik işten çıkarmanın yeniden yapılanma stratejisinin son ayağı olduğunu iddia etti. Neticede; Snapchat borsaya açıldığı ilk gün yazdığı inanılmaz hikayeleri yeniden yazabilmek için hummalı bir çalışma içerisinde diyebiliriz.

Zira 2017’nin Mart ayına halka arz edilen Snapchat, New York Borsası’nda büyük bir başarı göstermiş ve hisseler gün içerisinde % 45 değer kazanmıştı.

Snapchat Borsaya Açıldığında Büyük Başarı Göstermişti2014’den sonra en büyük teknoloji şirketinin halka arzı olarak tanımlanan IPO, sahiplerine 3.4 milyar dolar kazanç sağlamıştı. Ancak ihtişamlı halka arzıyla göz kamaştıran popüler platform daha donra düşüş yaşamış, IPO’dan bir hafta sonra 30 dolara kadar yükselen Snapchat hisseleri 15.44 dolar seviyelerine gerilemişti. Tabii, bu durumda Snapchat’in halka arzından birkaç ay sonra açıkladığı finansal sonuçları da epey etkiliydi.

Çünkü şirketin 2017 yılının ilk çeyrek verileri, 2.2 milyar dolar zarar eden ve kullanıcı sayısını 158 milyondan sadece 166 milyona çıkartabilen Snapchat’in açıkça beklentilerin altında kaldığını gösteriyordu.

Çalışanlarının % 7’sini İşten Çıkartan Snapchat 34 Milyon Dolar Tasarruf Edecek!Fakat 2017’nin son çeyrek sonuçlarıyla büyük yankı uyandıran Snapchat, Wall Street analistlerinin beklentilerinin üzerine çıkmış ve % 5.05’lik artışla günlük aktif kullanıcı sayısını 187 milyona ulaştırmıştı.

Tüm bunların ötesinde; Snapchat’in dün SEC’e gönderdiği dosyada yaklaşık 22 personelin işten çıkartılmasının şirket için sonuçları açıklandı. Buna göre; Snapchat küçülme politikası ile maaş ve vergiler karşılığında yıllık 34 milyon dolarlık tasarruf sağlayacak. Aynı zamanda hisse senedi türevi ürünlerden bir defalık 31 milyon dolarlık fayda sağlayacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum