Yatırım yapmaya başla!

Snapchat’in İkinci Çeyrek Verileri Şirketin Yeniden Büyüme Dönemine Geçtiğini Gösteriyor

Popüler sosyal medya uygulamalarından Snapchat ikinci çeyrek verilerini açıkladı. Açıklanan rakamlar zor günler geçiren şirketin toparlanma sürecine girdiğini gösteriyor.
Snapchat’in İkinci Çeyrek Verileri Şirketin Yeniden Büyüme Dönemine Geçtiğini Gösteriyor

Popüler mobil uygulamalardan biri olan Snapchat, ilk çıktığı dönem fırtına gibi esmiş ve milyonları peşinden koşturmuştu. Hikaye paylaşımının yaratıcısı olan sosyal medya devinin bu özelliği Instagram tarafından kullanılmaya başlandı ve şirket büyük darbe yedi.

Yakın geçmişe dair gelen veriler şirketin kan kaybettiğini gösteriyordu. Kullanıcılara pek çok yüz filtresi sunan ve ilgi çekici paylaşımlar yapmasını sağlayan Snapchat’ten yeni veriler geldi. Şirketin açıkladığı ikinci çeyrek verileri işlerin yeniden yoluna girdiğini gösteriyor. Paylaşılan son rapora göre son çeyrekte sosyal medya devi aktif kullanıcı sayısına 13 milyon kişi daha eklemeyi başardı.

Bu rakamlar sonrası Snapchat’in günlük 203 milyon kişi tarafından kullanılan dev bir platform haline geldiği görülüyor. Bu rakam aynı zamanda sosyal medya devinin halka arzından bu yana yakaladığı en yüksek seviye olarak kayıtlara geçti.

Yatırımlar Meyvesini Verdi

Yatırımlar Meyvesini Verdi

Son yıllarda düşüş trendi ile dikkat çeken sosyal medya devi, gidişatı tersine çevirmek adına yeni yatırımlar yapmıştı. Gelen son veriler yatırımların meyvesini verdiğini gösteriyor. Kullanıcı kitlesini küresel bazda büyütmek isteyen şirketin, yüz filtrelerine büyük yatırım yaptığı ve bu alanda büyük yol kat ettiği biliniyordu. Uzmanlar yeni yüz filtrelerinin platforma 9 milyona yakın kullanıcı kazandırdığını tahmin ediyor.

Kazanılan kullanıcıların diğer bölümünün ise şirketin yapmış olduğu küresel yatırımların sayesinde gerçekleştiği belirtiliyor. Diğer yandan geçtiğimiz aylarda platformun Android uygulamasını optimize etmesinin giden pek çok kullanıcıyı geri getirdiği düşünülüyor. Sosyal medya devinin kullanıcı kitlesinin büyük bölümünü Android kullananlar oluşturuyor.

Şirket bu yüzden Android bölümüne ayrı bir önem veriyor. Snapchat CEO’su Evan Spiegel, Android uygulamasına yaptıkları yenilemenin faydasını gördüklerini ve yeni sürüm ile eskiye oranla kullanım oranında yüzde 7 artış yaşandığını söyledi.

Büyümenin Sürmesi Hedefleniyor

Büyümenin Sürmesi Hedefleniyor

Şirketin açıkladığı son çeyrek verilerine rağmen temkinli olduğu ve gelecek dönemlerde büyümesini artırma istediği belirtiliyor. Bu anlamda yeni fikirler üzerinde yoğunlaşan Snap yetkilileri, uygulamanın İngilizce konuşulmayan ülkelerdeki popülerliğini artırmak istiyor. Nüfusu ve sosyal medyaya olan ilgisi ile dikkat çeken Hindistan ise bu ülkeler arasında ilk sırada yer alıyor.

Sosyal medya devinin global pazar payına sahip telekomünikasyon şirketleri ile yeni anlaşmalar yaptığı biliniyor. Bilindiği üzere şirket geçtiğimiz günlerde uygulamaya olan ilgiyi artırmak adına, Kim Kardashian West filtreleri ile kullanıcılara bebek görünümleri sunmuş ve beğeni toplamıştı.

Hatırlanacağı üzere daha önce Snapchat’te paylaşılan hikayelerin Tinder’da görülebileceği açıklanmıştı. Şirketin ayrıca oyun platformu, artırılmış gerçeklik filtreleri ve yeni içerikler sunarak kullanıcı sayısını ve gelirlerini artırmak istediği biliniyor. Sosyal medya devi kendi reklamlarını başka platformlarda göstererek yeni gelir modelleri üzerinde çalışıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum