Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Snapchat İçerik Üreticilere Ödeme Yapacağı Spotlight Özelliğini Duyurdu

Snapchat video paylaşanlara ödeme yapacağı Spotlight özelliğini duyurdu.
Snapchat İçerik Üreticilere Ödeme Yapacağı Spotlight Özelliğini Duyurdu

snaSosyal medya platformlarındaki rekabet her geçen gün daha da kızışıyor. Son dönemde TikTok’un yükselişi rakiplerini de harekete geçirmiş durumda. Geçtiğimiz günlerde Instagram, TikTok’a rakip olacak Reels özelliğini duyurmuştu. Son olarak rakiplere bir yenisi daha ekleniyor. Snapchat, TikTok ve Reels benzeri videolar paylaşılacak Spotlight özelliğini duyurdu. Bu özellik ile beraber Snapchat içerik üreten kişilere ödeme yapacak.

Şirket 250 milyona yakın günlük kullanıcısı olduğunu belirtiyor ve bu kişiler tarafından değerlendirilmek üzere en iyi fotoğrafları bir akış içerisinde kaydırmalı olarak gösterecek. TikTok ve Reels uygulamalarında olduğu gibi Spotlight özelliğinde de dikey videolar kullanıcılara sunulacak.

Snapchat, Spotlight’ı Duyurdu

Snapchat, Spotlight’ı Duyurdu

Snapchat insanları düzenli olarak paylaşım yapmaya teşvik etmek adına yeni bir program başlattı. Spotlight adlı dikey video formatında popüler olan içeriklere ödeme yapılacak. Şirket günde 1 milyon doları içerik üreticiler arasında paylaştıracağını belirtiyor. Spotlight özelliği uygulamada ayrı bir sekme olarak yer alacak.

Bu özellik ilk etapta ABD, İngiltere, Fransa, Almanya ve Avustralya dahil 11 ülkede kullanıma sunulacak. Paylaşılacak videoların uzunluğu en fazla 1 dakika olacak. Snapchat ayrıca Reels ve TikTok’ta paylaşılmış olan videoların kendi platformuna yüklenmesini engelleyeceğini belirtiyor.

Paylaşılan içeriklerde sadece Snapchat’in kendi ses kütüphanesinde yer alan müzikler kullanılabilecek. Telif ihlali olmaması adına üçüncü bir kaynakta yer alan müzikler kullanılamayacak. İçerik üreticilerin ödeme alması için 16 yaşından büyük olmaları gerekiyor.

Snapchat yetkilileri Spotlight özelliğini geliştirirken benzer uygulamalardan ilham aldıklarını kabul ediyor. Sosyal medya devi ilerleyen dönemde Spotlight bölümü altındaki içeriklere reklam almayı planlıyor. Bu da içerik üreticilerin orta vadede kazancının artacağı anlamına geliyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum