Yatırım yapmaya başla!

Snapchat Hikayeleri Üçüncü Parti Uygulamalarda Paylaşılabilecek

Sosyal medya uygulaması Snapchat, hikayelerin başka uygulamalar aracılığı ile görüntülenmesine imkan sağlayacak.
Snapchat Hikayeleri Üçüncü Parti Uygulamalarda Paylaşılabilecek

Günümüzde sosyal medya uygulamaları milyonlarca insanın vazgeçilmezi haline gelmiş durumda. Bu uygulamalardan birisi ise Snapchat olmakta. Eğlenceli filtreleri ile fark yaratan uygulama son dönemde rakiplerinin gölgesinde kaldı. Bugün pek çok sosyal medya uygulamasının kullandığı hikayeler özelliği ilk olarak Snapchat tarafından kullanıma sunulmuştu. Daha sonrasında Instagram tarafından bu özelliğin kopyalanması Snacphat’e büyük darbe vurdu.

Bununla sınırlı kalmadı ve sonrasında Facebook, WhatsApp ve YouTube gibi platformlarda da hikayeler özelliği kullanılmaya başladı. Snapchat ise hikayeler özelliğini daha geniş kitlelere yaymak adına yeni bir özellik geliştirdi. Bunun için hikayelerin farklı hizmetlere gönderilmesini sağlayan App Stories özelliği sunuluyor. İlk etapta dört farklı uygulamada Snapchat hikayeleri gösterilebiliyor.

Snapchat Hikayeler için Yeni Özellik

Snapchat Hikayeler için Yeni Özellik

Snapchat kullanıcıları artık uygulama içerisinde paylaştıkları hikayeleri üçüncü parti mecralara gönderebilecek. İlk etapta Triller, Squad, Hily ve Octi adlı uygulamalarda Snapchat hikayelerini görmek mümkün olacak. İlerleyen dönemde başka uygulamalardan da bu özelliğin kullanılabilmesi planlanıyor.

Sosyal medya devinin bu yolla yeni kitlelere ulaşmak istediği belirtiliyor. Snapchat yöneticisi Ben Schwerin özellikle ilgili, “Bu sayede insanlara Snapchat kamerasını oluşturmak için daha fazla neden veriyoruz ve içeriğimizi potansiyel olarak yeni kitlelere ulaştırıyoruz.” diye konuştu. Schwerin ayrıca son dönemde corona virüs nedeniyle uygulamalarına olan ilginin de arttığını söyledi. Şirket kullanıcıların uygulamadaki diğer bilgilerinin paylaşılmadığının altını çiziyor.

İnsanların evlerinde daha fazla zaman geçirdiğini söyleyen yetkili, bu durumun uygulamaya olumlu yansıdığını ifade etti. Sosyal medya uygulaması 2019’da bir önceki yıla göre kullanıcı sayısını yüzde 17’lik artış ile 218 milyona çıkardı. Geliri ise yüzde 45 artış ile 1.7 milyar dolara yükseldi. Yeni hikaye özelliğinin şirket için reklam akışının artması bakımından kritik öneme sahip olduğu belirtiliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum