Yatırım yapmaya başla!

Snapchat’in FaceApp Benzeri Yüz Filtresi Zamanda Yolculuğa Çıkarıyor

Popüler sosyal medya uygulaması Snapchat’e FaceApp’i andıran bir yüz filtresi geldi.
Snapchat’in FaceApp Benzeri Yüz Filtresi Zamanda Yolculuğa Çıkarıyor

Sosyal medya dünyasında eskisi kadar popüler olmasa da hatırı sayılır kullanıcı tarafından kullanılan Snapchat, yeni özellikler ile eski günlerine geri dönmek istiyor. Platformun özellikle Instagram ve TikTok gibi rakiplerinden büyük darbe yediği biliniyor. Her iki uygulamanın da kısa sürede gerçekleştirdiği büyük yükseliş Snapchat’i popülerlik anlamında olumsuz etkilemişti. Şirketin son açıkladığı rakamlar ise Instagram’ın gölgesinde kalmasına rağmen kullanıcı sayısını artırdığını gösteriyor.

Birbirinden farklı filtreleri ile fark yaratmak isteyen ABD merkezli sosyal medya uygulaması bu deneyimini artırmak adına yeni özellikler ile adından söz ettiriyor. Uygulamaya kullanıcıların ilgisini fazlasıyla çekebilecek bir AR filtresi geldi. Geçtiğimiz günlerde viral olan FaceApp uygulamasını hatırlarsınız.

Kısa sürede milyonlarca kişi tarafından indirilen uygulama kullanıcıların yüzlerini farklı yaşlarda göstererek büyük ilgi görmüştü. Sonrasında verilerin izinsiz toplanması ile gündeme gelen uygulamanın popülaritesi çabuk azalmıştı. Snapchat ise FaceApp’ı andıran yeni bir filtre geliştirdi.

Snapchat Zamanda Yolculuğa Çıkarıyor

Snapchat Zamanda Yolculuğa Çıkarıyor

Kullanıcıların yıllar sonraki halini ya da geçmişteki hallerini gösteren artırılmış gerçeklik filtreleri fazlasıyla ilgi çekiyor. FaceApp ile iyice artan bu ilgi sonrası Snapchat gerekli hamleyi yapmış görünüyor. Sosyal medya devinin ‘Zaman Makinesi’ adını verdiği filtre kullanıcıların yaşlanmış ya da gençleşmiş hallerini gösteriyor. Artırılmış gerçeklik filtreleri üçüncü taraf geliştiriciler tarafından ortaya çıkarılıyor ve Snapchat bunlara ödemeler yapıyor.

Son geliştirilen filtre ile tamamen Snapchat bünyesinde bulunan ekip tarafından yaratıldı. Geliştirilen bu filtrelerin başta Snapchat’in kendi uygulaması olmak üzere başka platformlarda da popüler hale gelmesi amaçlanıyor. Çıkış noktası Snapchat olan pek çok filtrenin zaman içerisinde Instagram’da dolaştığı biliniyor. Sosyal medya devinin yine benzer bir strateji belirlediği görülüyor.

Yılın ikinci çeyrek verilerinde şirketin artırılmış gerçeklik filtreleri sayesinde kullanıcı sayısında önemli artış yaşandığına dikkat çekiliyor. Özellikle kullanıcıların cinsiyetinin değiştiği filtre büyük ilgi görmüştü. FaceApp’ı andıran yüz filtresi ile uygulama yeniden ilgiyi kendisine çekebilir.

TikTok ve Instagram’da Payaşılabilir

TikTok ve Instagram’da Payaşılabilir

Özellikle Instagram kullanıcılarının artırılmış gerçeklik filtrelerinin büyük çoğunluğunu Snapchat’ten aldığını söyleyebiliriz. Şirket kendi filtrelerinin başka platformlarda paylaşılmasından ise fazlasıyla memnun. Hazırlanan son reklam filmi de bunu gösterir nitelikte. Sosyal medya devi Zaman Makinesi adını verdiği reklam filminde filtrenin kullanımına dair ipuçlarına yer veriyor.

Instagram ve TikTok’ta paylaşılabileceğini belirten Snapchat ekibi, son filtrelerinin bu platformlar için son derece uygun olduğunu düşünüyor. Sosyal medya uygulamasının yeni filtresinin kullanıcılardan ne derece ilgi göreceğini önümüzdeki günlerde göreceğiz. Şirketin yeni filtresi için hazırladığı reklam filmini videodan izleyebilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum