Yatırım yapmaya başla!

Snapchat Kullanıcıları Durum ve Konum Bilgilerini Paylaşabilecek

Popüler sosyal medya uygulaması Snapchat, kullanıcıların durum ve konum bilgilerini paylaşabileceği yeni özellikler üzerinde çalışıyor.
Snapchat Kullanıcıları Durum ve Konum Bilgilerini Paylaşabilecek

İlk çıktığı dönem dünyanın önde gelen sosyal medya platformlarından biri olan Snapchat, özellikle Instagram’ın hızla yayılması ile beraber büyük kan kaybına uğramıştı. Ancak platform son dönemde pek çok yeni özellik geliştirerek eski günlerine dönmek için çabalıyor. Son olarak gelen bilgilere göre sosyal medya uygulaması yeni bir özellik ile sahneye çıkmaya hazırlanıyor.

Her ne kadar Snapchat’in direkt rakibi olarak Instagram’ı gösteriyor olsak da şirket gözünü başka bir sosyal medya uygulamasına dikmiş görünüyor. Kullanıcıların gittikleri yerleri ve ne yaptıklarını paylaşmalarına imkan sağlayan Foursqure benzeri özellikler, Snapchat’in odağında. Sosyal medya uzmanı Manchun Wong, Snapchat’in kaynak kodlarında durum ve yer bildirimi özelliklerine dair bilgilere rastladı.

Snapchat İbreyi Foursquare’e Çevirdi

Snapchat İbreyi Foursquare’e Çevirdi

Popüler uygulamada önümüzdeki dönemde Foursquare’dan tanıdık gelen özellikler kullanıma sunulacak. Buna göre kullanıcılar artık bulundukları konumu ve ne yaptıklarını bitmoji karakterler aracılığı ile Snapchat hesaplarından yapabilecekler. Bu özellik beraberinde, kullanıcılara yakınlarındaki arkadaşlarını etiketleme imkanını da getiriyor.

Şirket bu özelliği geliştirirken gizliliğe de büyük önem veriyor. Dolayısıyla yer bildirim işlemi yapabilmek için kullanıcıların konum paylaşma seçeneğini aktif olarak kullanması gerekecek. Paylaşılan konumlar ise tıpkı Hikayeler’de olduğu gibi sadece bir gün boyunca görünecek. Konum ve durum bilgilerini paylaşmak isteyen kullanıcılar, bu bilgilerin görünmesini istediği kişileri kendileri elle seçebilecekler.

Üzerinde çalışılan özellikler şu an için Avustralya’da bulunan sınırlı sayıda kullanıcı tarafından test ediliyor. Şirketin yetkilileri henüz bu duruma dair resmi bir açıklama yapmış değil. Ancak henüz deneme aşamasında olan konum bildirimi özelliği, önümüzdeki günlerde yüksek ihtimalle kullanıma sunulacaktır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum