Yatırım yapmaya başla!

Snapchat Bazı Bölgelerde Yoğunluk Kaynaklı Erişim Sorunu Yaşıyor

Eğlenceli paylaşım uygulaması Snapchat’in yoğunluk nedeniyle erişim sorunu yaşadığı belirtildi.
Snapchat Bazı Bölgelerde Yoğunluk Kaynaklı Erişim Sorunu Yaşıyor

Son dönemde Corona virüsü nedeniyle dünyanın dört bir yanında insanlar evlerine girmeye başladı. Pek çok ülkede OHAL ilan edilmiş durumda ve sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. İnsanların evlerinde daha fazla vakit geçirmesi ile beraber sosyal medya platforrmlarına olan ilgide yoğun bir artış söz konusu. Facebook, Twitter, Instagram, TikTok ve Snapchat gibi uygulamalar bu ilgiden fazlasıyla nasibini alıyor. Son olarak Snapchat’e dair bu artışla ilgili yeni haberler geliyor.

Eğlenceli filtreleri ile büyük beğeni toplayan uygulamanın çökme sorunu yaşadığına dair bilgiler mevcut. İnternet kullanımında olan yoğun artış ile beraber uzmanlar bazı platformlarda bu gibi sorunların yaşanabileceğine dikkat çekmişti. Özellikle büyük servislerde erişim sorunu yaşanabileceği tahmin ediliyordu. Öyle ki Snapchat’te benzer bir sorun yaşanmış durumda.

Snapchat’te Erişim Sorunu

Snapchat’te Erişim Sorunu

Dünyanın pek çok bölgesinde insanların eve kapanması ile beraber internet trafiğindeki artış Snapchat’in çökmesine neden oldu. Pek çok kullanıcı Snapchat’e girmek istediğinde sorun yaşadığını belirtiyor. Hatalar arasında uygulamanın düzgün çalışmaması başı çekiyor. Ayrıca DownDedector platformu üzerinde Snapchat adına 15 binden fazla hatanın rapor edilmesi sorunu net bir şekilde ortaya koydu.

Sorun yaşayan kullanıcıların ağırlıklı olarak Avustralya, Güney Amerika ve Batı Avrupa ülkelerinde olduğu belirtiliyor. ABD’de de bazı bölgelerde Snapchat’e erişim sorunu yaşandığı gelen bilgiler arasında. Yaşanan sorun sonrası Snapchat, Twitter hesabından durumu kabul etti ve açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamada, “Birçok Snapchat kullanıcısı uygulamada sorun yaşıyor. Dayanın, sorunu çözmek için çalışıyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Aradan bir süre daha geçtikten sonra şirketten yeni bir paylaşım yapıldı. Durumun düzeltildiğini belirten şirket, “Sorun çözüldü. Eğer hala sorun yaşıyorsanız bize bildirin. Size yardım etmekten mutluyuz.” açıklamasını yaptı. Uygulama eskisi kadar popüler olmasa da özellikle ABD, Avrupa ve Orta Doğu ülkelerinde büyük ilgi görüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum