Yatırım yapmaya başla!

Eski Günlerini Arayan Snapchat Android Uygulamasını Yeniliyor

Çıktığı dönem fırtına gibi esen sosyal medya uygulaması Snapchat, Android uygulamasını yenileyeceğini duyurdu.
Eski Günlerini Arayan Snapchat Android Uygulamasını Yeniliyor

Snapchat bilindiği üzere ilk olarak geçtiğimiz yıllarda ortaya çıkmış ve çıkışıyla birlikte dünya genelinde milyonlarca kullanıcının ilgisini üzerine çekmişti. Bugün pek çok sosyal medya uygulamasında yer alan özelliklerin çıkış noktasının Snapchat olduğunu söyleyebiliriz. Bu özelliklerin başında ise hikaye paylaşma geliyor.

Ancak geçen süre içerisinde özellikle Instagram‘ın Snapchat’te yer alan pek çok özelliği kullanıma sunması, sosyal medya uygulamasının popülerliğinin olumsuz yönde etkilenmesine neden oldu. Her ne kadar bugün itibariyle Snapchat’i kullanan hatırı sayılır bir kitle var olsa da eski günlerinden eser kalmadı. Kötü gidişi tersine çevirmek isteyen şirket, uygulamasının Android sürümünü yeniden geliştirmeye hazırlanıyor.

Snapchat Android Uygulaması Yenileniyor

Snapchat Android Uygulaması Yenileniyor

Snapchat CEO’su Eva Spiegel, uygulamayı tekrar eski popüler günlerine döndürmek istediklerini belirterek, işe Android uygulamalarını yenileyerek başlayacaklarını ifade etti. Yapılan açıklamaya göre bu yılın sonuna kadar Snapchat’in Android uygulamasının yeni yüzüyle kullanıma sunulacağı belirtildi.

Son bir kaç yılda Instagram’ın hızla büyümesi, Snapchat’in aynı oranda kan kaybetmesine neden oldu. 2017 yılında halka açılan uygulamanın geçen zaman içerisinde yeni özellikler sunmaması nedeniyle büyümesinde ciddi yavaşlama olduğu belirtilirken, sadece geçtiğimiz yılın üçüncü çeyreğinde 2 milyondan fazla kullanıcının uygulamayı sildiği ifade edildi.

Uygulamanın yenilenmiş Android sürümü sınırlı sayıda kullanıcı tarafından test ediliyor. Şirketin CEO’su ise yaptığı açıklamada, sayısı 2 milyarı aşkın Android kullanıcısında Snapchat yüklü olmadığını ve uygulamalarını yenileyerek bu kitleye ulaşmak istediklerini belirtti. Son yıllarda belirgin şekilde düşüş gözlemlenen uygulamanın toplam kullanıcı sayısının 185 milyon olduğu açıklandı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Haber kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum