Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Snapchat Hisseleri için 12 Aylık Fiyat Hedefi 17 Dolara Çıkarıldı

RBC Capital Markets analisti Mark Mahaney'e göre; yatırımcılar Snapchat hissesi satın almalı. Çünkü şirketin temelleri gelişmeye devam ediyor.
Snapchat Hisseleri için 12 Aylık Fiyat Hedefi 17 Dolara Çıkarıldı
Son Güncelleme: 
Yorum

RBC Capital Markets analisti Mark Mahaney, Snapchat hisselerini katalize eden olumlu bir çekim noktası potansiyeli gördüklerini söyledi. Bu nokta nedeniyle Mahaney, hisselerin sektörden daha iyi performans gösterdiğini belirterek hedef fiyatını artırdı.

RBC analisti Mahaney, SNAP kodlu hisselerin 12 aylık fiyat hedefini 10 dolardan 17 dolara yükseltti.

Mark Mahaney Snapchat YorumuMahaney, yatırımcıların Snapchat hisselerini satın alması gerektiğini; çünkü şirketin temellerinin gelişmeye devam ettiğini söyledi. Günlük aktif kullanıcı sayısında da büyüme görüldüğünü söyleyen Mahaney, bunun gelirde ivmelenmeye neden olabileceğini belirtti.

Mahaney, “Devam eden brüt kar marjı genişlemesi ve işletme zararı azalması ile birleştiğinde SNAP hisselerini katalize eden olumlu bir çarpışma noktasının potansiyelini görüyoruz,” dedi. Mahaney’in yeni 12 aylık fiyat hedefi ise Cuma günkü kapanış olan 11,84 dolardan yüzde 44 oranında bir artışa işaret ediyor.

Snapchat hisseleri bugün ilk işlemlerde %4’ten fazla yükselirken, bu yıl iyi bir performans göstererek yüzde 100’den fazla yükseldi.

Snapchat Bugün Yüzde 4 YükseldiBu performansa karşılık teknoloji ağırlıklı Nasdaq 100 endeksindeki en büyük hisse senetlerini izleyen bir ETF olan Invesco QQQ Trust, 2019 yılında yüzde 19,7 artış gösterdi. Facebook hisseleri ise bu yıl yüzde 34,1 oranında yükseliş kaydetti.

Mahaney, “En son hisse senedi geri kazanımı, temel bir yansıma noktası ve çok daha az talepkar bir değerleme potansiyeli nedeniyle gerçekleşti,” dedi.

Ayrıca, Snapchat’in bir dizi iyileştirmeden sonra Android kullanıcıları arasında bir çekişme kazandığını da belirtti.

Snapchat Geliştirmeler ile GüçlendiEk olarak kendi kendine hizmet veren reklam yöneticisi popülerlik kazandıkça, Snapchat’te reklamlarla ilgilenen kullanıcılar ve Premium İçerik reklamcılığını artırdığı için “uzun süredir para kazanma potansiyeli artık kilitlenebilir” düşüncelerini de paylaştı.

Mahaney, “Snapchat’in para kazanma potansiyeli halka arzdan bu yana Bull Pitch’in bir parçası olmuştur. Ve bu potansiyel, TWTR’nin para kazanmasının üçte birini ve FB’nin para kazanma potansiyelinin beşte birini oluşturuyor. Önemli olan Snapchat’in son iki yıl içinde gayet iyileştirici bir para kazanma düzeyi göstermiş olmasıdır,” dedi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu