Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Smart Güneş Bağlı Ortaklığı İş Aldı! Yatırımcıların Yüzü Güldü

Smart Güneş’in bağlı ortaklığı 912 bin dolarlık iş sözleşmesi imzalarken, gelişmenin hisseleri pozitif etkilemesi bekleniyor.
Smart Güneş Bağlı Ortaklığı İş Aldı! Yatırımcıların Yüzü Güldü
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Son iki haftadır yurt içi hisse senedi piyasalarında adeta fırtına esiyor. 14-18 Kasım haftasında onlarca şirket hissesi rekor kırdı. Fakat aynı hafta içinde rüzgar bir anda tersine dönünce hisselerde sert satışlar görüldü.

Bu tablonun yaşandığı ve son dönemin en gözde hisselerinden biri olan Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. (SMRTG) de rekor seviyeden giderek uzaklaştı.

Yatırımcılar satıcılı seyrin düzelmesi adına şirketten gelecek açıklamalara odaklanırken, yapılan her bilgilendirme yakından izleniyor.

Smart Güneş Bağlı Ortaklığından 912 Bin Dolarlık İş Anlaşması

Smart Güneş Bağlı Ortaklığından 912 Bin Dolarlık İş Anlaşması
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirket, öğleden sonra Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yaptığı açıklamada, bağlı ortaklığı Smart Güneş Enerji Ekipmanları Pazarlama A.Ş. ile yurt içinde yerleşik büyük bir müşteri arasında güneş enerjisi santrali anahtar teslim kurulumuna dair iş sözleşmesi yapıldığını duyurdu.

Alınan işin bedeli 911.800 dolar olurken, bu miktar güncel dolar kuru ile hesaplandığında 16.965.771,42 TL’ye denk geliyor.

GCM Yatırım Banner

Gelen bu açıklama bir süredir düşüşlere tanıklık eden yatırımcıları rahatlattı. Düşüncelerini #smrtg etiketi altında paylaşan birçok kullanıcı, yeni iş alımı haberini memnuniyetle karşıladı.

“Dr_zirve” kullanıcı adıyla paylaşımlar yapan bir yatırımcı ise “Hayırlı olsun arkadaşlar. Patron elinden geleni yapıyor. Düşüşlerde sabırlı olun.” ifadesine yer verdi.

Şirket hisseleri 16 Kasım’da 141,60 TL zirve fiyatı görmüştü. Mart ayında borsaya giriş yapan ancak kısa zamanda çok ciddi bir yükseliş yakalayan Smart Güneş hisseleri, yıllık hesaplamada yüzde 1400’ün üzerinde prim yaptı.

Birçok hissedeki satış dalgasına eşlik ederek geçen Cuma günü 100 liranın altına indi. Bu haftaya pozitif başladıktan sonra kazancını artıran hisseler, bugün yüzde 9,59 artışla 120 liranın üstüne çıktı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.