Yatırım yapmaya başla!

İnsanı Dinlendiren ‘Slow Motion’ GörüntülerEtrafımızda doğanın dengesi gereği sürekli bazı olaylar gerçekleşmektedir. Bunlardan bazıları göz açıp kapayıncaya kadar olurken bazılarının gerçekleşmesi ise zaman almaktadır. Videoyu ‘slow motion’ görüntüleri izlediğinizde ruhunuzun dinlendiğini hissedeceksiniz.

Gerçekleşen bir olayın ağırlaştırılmış görüntülerini izlediğinizde şaşırtıcı görüntüler ortaya çıktığını görebilirsiniz. İlk olarak, günlük hayatta sıkça kullanılan kibritin yanma görüntülerini yavaşlatılmış çekimde izleme imkanı buluyoruz. Saniyelik gerçekleşen bir olayın ağırlaştırılmış olarak izlediğiniz görüntülerde, kibritin üzerindeki kimyasal maddenin yanma anı ilgi çekici görünüyor.

İçi su dolu bir balonun patlama anının ağırlaştırılmış çekimde nasıl göründüğünü hiç merak ettiniz mi? Çok kısa sürede gerçekleşen bu olayda balonun içindeki suların etrafa saçıldığını görürüz her zaman. Bu videoda gerçekleşen patlama olayının ağır çekimdeki görüntülerine yer verilmiş. Balonun patlama anında içindeki suyun çok kısa bir süreliğine de olsa şeklini bozmadığı görülüyor.

Videonun devamında hidrolik presten geçirilen malzemenin şaşırtıcı görüntülerine tanık oluyorsunuz. Pres’in içerisine sıkılan mermiye hidrolik presi ile tonlarca kuvveti bulan bir basınç uygulanıyor. Basınca dayanamayan merminin ağırlaştırılmış çekimde patlamasını, görüntülerde net olarak görebiliyorsunuz.

Son olarak ise ateşte kızdırılmış bir bıçak ile yapılan denemelerin ağır çekim görüntüleri ile baş başa kalıyorsunuz. Kızgın bıçak ile ilk olarak içi gaz dolu çakmağa basınç uygulanıyor. Açığa çıkan yoğun gaz, kızgın bıçak ile etkileşime giriyor ve ortaya alevli görüntüler çıkıyor. Bu görüntüleri yavaşlatılmış olarak izlemek insanın içini dinlendiriyor.

Bu görüntüleri ağırlaştırılmış olarak kaydedebilmek için üst düzey kameralara ihtiyaç olmaktadır. Hayatın her alanında çoğunlukla önemsemediğimiz olayların ağır çekimdeki görüntülerini izlemek, hem rahatlatıcı bir etki yaratıyor hem de şaşırmamıza neden olabiliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum