Paylaşım

İnsanı Dinlendiren ‘Slow Motion’ Görüntüler

 

Etrafımızda doğanın dengesi gereği sürekli bazı olaylar gerçekleşmektedir. Bunlardan bazıları göz açıp kapayıncaya kadar olurken bazılarının gerçekleşmesi ise zaman almaktadır. Videoyu ‘slow motion’ görüntüleri izlediğinizde ruhunuzun dinlendiğini hissedeceksiniz.

Gerçekleşen bir olayın ağırlaştırılmış görüntülerini izlediğinizde şaşırtıcı görüntüler ortaya çıktığını görebilirsiniz. İlk olarak, günlük hayatta sıkça kullanılan kibritin yanma görüntülerini yavaşlatılmış çekimde izleme imkanı buluyoruz. Saniyelik gerçekleşen bir olayın ağırlaştırılmış olarak izlediğiniz görüntülerde, kibritin üzerindeki kimyasal maddenin yanma anı ilgi çekici görünüyor.

İçi su dolu bir balonun patlama anının ağırlaştırılmış çekimde nasıl göründüğünü hiç merak ettiniz mi? Çok kısa sürede gerçekleşen bu olayda balonun içindeki suların etrafa saçıldığını görürüz her zaman. Bu videoda gerçekleşen patlama olayının ağır çekimdeki görüntülerine yer verilmiş. Balonun patlama anında içindeki suyun çok kısa bir süreliğine de olsa şeklini bozmadığı görülüyor.

Videonun devamında hidrolik presten geçirilen malzemenin şaşırtıcı görüntülerine tanık oluyorsunuz. Pres’in içerisine sıkılan mermiye hidrolik presi ile tonlarca kuvveti bulan bir basınç uygulanıyor. Basınca dayanamayan merminin ağırlaştırılmış çekimde patlamasını, görüntülerde net olarak görebiliyorsunuz.

Son olarak ise ateşte kızdırılmış bir bıçak ile yapılan denemelerin ağır çekim görüntüleri ile baş başa kalıyorsunuz. Kızgın bıçak ile ilk olarak içi gaz dolu çakmağa basınç uygulanıyor. Açığa çıkan yoğun gaz, kızgın bıçak ile etkileşime giriyor ve ortaya alevli görüntüler çıkıyor. Bu görüntüleri yavaşlatılmış olarak izlemek insanın içini dinlendiriyor.

Bu görüntüleri ağırlaştırılmış olarak kaydedebilmek için üst düzey kameralara ihtiyaç olmaktadır. Hayatın her alanında çoğunlukla önemsemediğimiz olayların ağır çekimdeki görüntülerini izlemek, hem rahatlatıcı bir etki yaratıyor hem de şaşırmamıza neden olabiliyor.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Bunu okuyan bunları da okur