Yatırım yapmaya başla!

Slack’e Sosyal Medya Uygulamalarında Yaygın Olan Yeni Özellikler Geliyor

İş odaklı iletişim uygulaması Slack için sosyal medyada yer alan pek çok özelliğin geleceği öğrenildi.
Slack’e Sosyal Medya Uygulamalarında Yaygın Olan Yeni Özellikler Geliyor

Dijital iletişim uygulamaları her geçen gün yeni özellikler ile kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunmaya devam ediyor. Günümüzde WhatsApp, Telegram, Messenger gibi uygulamalar yaygın olarak kullanılıyor. Bununla beraber iş odaklı iletişim uygulamaları da son dönemde büyük ilgi görmeye başladı. Özellikle Corona virüsü ile beraber uzaktan çalışma modelinin yaygınlaşması sonrası, Slack ve Microsoft Teams gibi platformlar öne çıkıyor.

İki platform arasında son dönemde sıkı bir rekabet söz konusu. Geçtiğimiz günlerde Slack CEO’su Stewart Butterfield bu konuyla ilgili Microsoft Teams’in kendilerine rakip olamayacağını söyleyerek, şirketi kızdıracak açıklamalarda bulunmuştu.

Slack CEO’su iletişim uygulamasına dair yeni açıklamalar yaptı. Butterfield, uygulamaya hikaye paylaşımı, sesli mesaj ve kısa video paylaşımı gibi özelliklerin geleceğini söyledi. Bu açıklamalara bakıldığında Slack’in yeni bir sosyal medya deneyimi sunacağı söylenebilir.

Slack’e Yeni Özellikler Yolda

Slack’e Yeni Özellikler Yolda

Bir podcast yayınında konuşan Slack CEO’su gelecek özelliklerden birisinin zamanlanmış mesajlar olacağını söyledi. Özelliğe dair API’nin geliştirildiğini ve ilerleyen günlerde kullanıma sunulacağını söyleyen Butterfield, bazı uygulamalarda da bu özelliğin olduğunun altını çizdi. Slack’e ayrıca kullanıcıların geri dönmek isteyeceği işlemlerin kaydını tutmasını kolay hale getirecek bir özellik geliyor.

Mesajların zamanlanması ile beraber gelen bildirimlerin yönetiminde de iyileştirmeler yapılacağı belirtiliyor. Sohbet platformuna gelecek bir diğer yenilik ise Hikayeler olacak. Snapchat ile başlayan ve sonrasında Instagram ile beraber son derece popüler hale gelen hikaye paylaşımı her geçen daha fazla mecrada yerini almaya devam ediyor.

Ekiplerin geniş çaplı projelerini oluşturacakları hikayeler için bir arayüz yer alacak. Böylece kısa mesaj ile iletişimin yanı sıra farklı bir şekilde çalışanlara bilgi verilmesi amaçlanıyor. Son olarak sesli ve görüntülü iletişim üzerinde bazı yeniliklerin yolda olduğu belirtiliyor.

Şirket Zoom ya da Skype gibi video konferans aracı geliştirmeyi düşünmüyor. Ancak kaydedilen seslerin ve görüntülerin karşı tarafa gönderilmesine imkan sağlayan bir özellik üzerinde çalışılıyor. Bu özellik daha çok WhatsApp ve Telegram gibi popüler mesajlaşma uygulamalarında kullanılıyor. Slack’e gelecek yeniliklerin ne zaman sunulacağı bilinmemekle beraber kullanıcıların çok fazla beklemeyeeği tahmin ediliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum