Yatırım yapmaya başla!

Slack Sohbet Uygulamasını Geliştirmek için Amazon ile İş Birliği Yapıyor

Kurumsal odaklı sohbet uygulaması Slack ile e-ticaret devi Amazon arasında iş birliği yapılıyor.
Slack Sohbet Uygulamasını Geliştirmek için Amazon ile İş Birliği Yapıyor

Son dönemde Corona virüsünün dünya genelinde yaygınlaşması ile beraber sosyal hayatında büyük bir değişim yaşandı. Pek çok firma uzaktan çalışma modeline geçti ve personelini evlerine göndermek durumunda kaldı. Bu değişim ile beraber iletişim uygulamalarına olan ilgide büyük artış yaşandı. Zoom, Slack, Microsoft Teams gibi iletişim platformlarını Corona virüsü sürecinde öne çıkan uygulamalar arasında gösterebiliriz.

İş odaklı sohbet uygulamaları arasında Slack ile Microsoft Teams arasında artan bir rekabet söz konusu. Kullanıcı sayısı olarak Slack’in rakibine göre üstünlüğü söz konusu. Geçtiğimiz günlere Slack CEO’su Stewart Butterfield açıklamasında Microsoft Teams’in kendilerine rakip olamayacağını söyleyerek dikkatleri üzerine çekmişti. Şirket gücünü artırmak adına bir dünya deviyle iş birliğine imza atıyor.

Slack ile Amazon Bir Araya Geliyor

Slack ile Amazon Bir Araya Geliyor

Dünyanın önde gelen e-ticaret ve bulut bilişim şirketi olarak faaliyet gösteren Amazon ile Slack’in yolları kesişmek üzere. İki şirket arasında yapılan anlaşma ile Amazon çalışanları Slack kullanmaya başlayacak. Bununla beraber Slack’te kullanılan görüntülü ve sesli iletişim uygulamalarının altyapı desteği Amazon tarafından sağlanacak.

Slack’in dünya devi Amazon ile yaptığı iş birliği ile rakibi Microsoft Teams’e karşı önemli bir avantaj elde edeceği belirtiliyor. Şirket CEO’su Butterfield daha önce bu konuyla ilgili, “Microsoft sağlıksız bir şekilde bizi yok etme fikrine kapılmış olabilir” açıklamasında bulunmuştu.

Slack platformu 30 Nisan itibarıyla yılın ilk çeyreğinde 12 bin yeni ücretli kullanıcıyı bünyesine katmayı başardı. Şirketin ilk çeyrek gelirlerinde de önceki yıla göre yüzde 50 artış yaşandı ve 201 milyon doları geçti. Bu yükselişte şüphesiz Corona virüsü sürecinin başrol oynadığını söyleyebiliriz. Amazon’un toplamda 840 bin çalışanı bulunuyor ve iş birliği kapsamında Slack’in gücüne güç kattığı yorumları yapılıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum