Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Slack Kullanıcıları Beş Saati Aşkın Uygulamaya Erişim Sorunu Yaşadı

Slack uygulamasında akşam saatlerinde kullanıcılar erişim sorunu yaşadıklarını belirtti.
Slack Kullanıcıları Beş Saati Aşkın Uygulamaya Erişim Sorunu Yaşadı

Kurumsal odaklı iletişim uygulaması Slack son yıllarda çok sayıda şirket tarafından kullanılmaya başlandı. Özellikle pandemi döneminde uzaktan çalışma modelinin yaygınlaşması ile beraber Slack, Microsoft Teams gibi mecralara olan ilgide büyük artış yaşandı. Günümüzde pek çok dijital platformda erişim sıkıntısı yaşandığına tanık oluyoruz.

Dün akşam saatlerinde Slack servisinde de kullanıcılar sisteme erişmekte sorun yaşadığını belirttiler. Türkiye Saati ile 18.00’dan itibaren sorun bildirmeye başlayan kullanıcılar Slack’e giriş yapamadıklarını ve kanalları görüntüleyemediklerini ifade ettiler. Slack kısa süre içerisinde sorun yaşandığını kabul etti ve çözüm için çalıştıklarını açıkladı.

Slack’te Erişim Sorunu Yaşandı

Slack’te Erişim Sorunu Yaşandı

Kullanıcılardan gelen geri bildirimler sonrası Slack’ten, “Müşteriler şu anda kanalları yüklemekte veya Slack’e bağlanmakta sorun yaşayabilir. Ekibimiz araştırıyor ve bize ulaşır ulaşmaz daha fazla bilgi vereceğiz. Sebep olduğumuz herhangi bir aksaklık için özür dileriz.” açıklaması yapıldı. Beş saat sonrasında kullanıcılar Slack servisine eriştiklerini belirtmeye başladılar.

20:30 sonrasında Slack sayfasında durumun normale dönmeye başladığı görüldü. İlk etapta mesajlaşma sorunları yaşandığı belirtilirken, sonrasında platform tamamen erişilemez hale geldi. Slack’in durum sayfasında 21:51’de bile sorunların çözümü için çalışmaların devam ettiği görülüyordu.

Şirketten yapılan açıklamada “Slack’e erişemeyen (örneğin boş bir ekran veya hata gören) müşteriler için, lütfen yeniden yüklemeyi deneyin (CTRL / CMD + R). Aksi takdirde, Slack’e erişmenizi engelleyebileceğinden lütfen yeniden yüklemeyi bekleyin. Ayrıca, Google Takvim ve Outlook Takvim beklendiği gibi çalışmıyor ve bazı e-posta bildirimleri (ör. Slack’te yeni bir doğrudan mesajın bildirimi) gönderilemiyor.” ifadelerine yer verildi.

TSİ 23:12’de ise platformdaki sorunların büyük oranda çözüldüğü belirtildi. Google ve Outlook Takvim entegrasyonlarında ise sorunlar bir süre daha devam etti. Şirket sorunu çözmeye çalıştıklarını belirterek kullanıcılardan özür diledi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum