Yatırım yapmaya başla!

Slack Yolu İran’dan Geçmiş Tüm Kullanıcıların Erişimini Yanlışlıkla Kapattı

Mesajlaşma uygulaması Slack, İran’ı ziyaret etmiş tüm kullanıcıların platforma erişimini yanlışlıkla engelledi.
Slack Yolu İran’dan Geçmiş Tüm Kullanıcıların Erişimini Yanlışlıkla Kapattı

Slack şirket içi iletişimi sağlamak için kullanılan en yaygın mesajlaşma uygulamalarından birisi olmakta. Dünya genelinde binlerce kullanıcısı olan uygulama, bulut tabanlı olarak çalışıyor. Uygulama, son dönemde yapılan küresel gelişmelerin etkisiyle, bir kısım kullanıcısının erişimini yanlışlıkla engelledi.

Bilindiği üzere ABD’nin, İran üzerinde uyguladığı ticari ve ekonomik ambargolar, dünya genelinde hızla yayılım gösteriyor. Bu düzenlemelere geçtiğimiz günlerde Slack uyum sağlayarak İran’daki kullanıcı erişimini kapatmaya başlamıştı. Ancak şirket yanlışlıkla tahmin edilenden çok daha büyük bir kitlenin erişimini engellemiş oldu.

İran’ı Ziyaret Etmiş Tüm Kullanıcıların Erişimi Engelledi

İran’ı Ziyaret Etmiş Tüm Kullanıcıların Erişimi Engelledi

Bulut tabanlı iletişim uygulaması Slack, geçtiğimiz günlerde, ambargoya uyum çerçevesinde İran’daki tüm kullanıcıların erişimini engellemeye başladı. Ancak şirket, yapmış olduğu engellemelere, İran’ı ziyaret etmiş olan tüm kullanıcıları dahil etti. Normalde İran’a erişim engeli getirmek için sadece IP adresini yasaklaması gereken uygulama, İran’da IP kaydı bulunan tüm kullanıcıların da erişimini yanlışlıkla kapattı.

Özetlemek gerekirse İran vatandaşı olmayan ancak ülkeye ziyaretçi olarak gitmiş kullanıcıların hepsi Slack tarafından yanlışlıkla banlanmış oldu. Yaşanan bu durum sonrası Slack’in pek çok kullanıcısını kaybettiği belirtiliyor. Yaşanan bu aksiliği kabul eden Slack, kullanıcılarına yönelik özür mahiyetinde bir açıklama yayınladı.

Slack Kullanıcılarından Özür Diledi

Slack Kullanıcılarından Özür Diledi

Slack kullanıcıların erişimini engelleyen söz konusu hatayı düzelttiğini açıklayarak, bu durumla karşı karşıya kalan kullanıcıları için özür açıklaması yayınladı. Şirket resmi hesabından yaptığı özür açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

“Bu hafta içerisinde ABD ticari ambargoları ve ekonomik yaptırımlar düzenlemelerine uyum sürecimiz kapsamında güncellemeler yapılırken bazı hatalar yaptık. Yaptığımız hatalar karşılığında özür niteliğinde, hataları düzelten güncellemeyi de sunduğumuzu belirtmek isteriz.” ifadeleriyle kullanıcılarından özür dilerken, ırkçılık niteliğinde bir harekette bulunmak istemediğini de “Uyruklarına veya etnik kökenlerine göre hiçbir kullanıcıyı engellemedik.”

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum