Yatırım yapmaya başla!

Slack’e Hikayeler ve Görüntülü Görüşmeye Yönelik Özellikler Geliyor

İletişim uygulamasına hikayeler ve bas konuş özelliğinin geleceği açıklandı.
Slack’e Hikayeler ve Görüntülü Görüşmeye Yönelik Özellikler Geliyor

Bu yıl tüm dünyada COVID-19’un hızla yayılması ile beraber insanlar iletişim uygulamalarını daha fazla kullanmaya başladı. Salgın nedeniyle çalışma hayatında da büyük değişiklikler yaşandı. Pek çok şirket uzaktan çalışma sistemine geçiş yaptı. Dolayısıyla dijital uygulamaların kullanıcı sayısında büyük artış yaşandı.

İş odaklı iletişim uygulamaları Slack ve Microsoft Teams öne çıkan platformlar oldu. İş dünyasında yaygın bir şekilde kullanılan iletişim uygulaması Slack son dönemde sürekli yeni özellikler kazanıyor. Şirket son olarak kullanıcıların bildirim alacakları saatleri kendilerinin düzenlemesine imkan tanıyan bir araç geliştirdiğini duyurmuştu.

İletişim platformuna yeni özelliklerin daha geleceği duyuruldu. Bunlardan birisi son dönemde sosyal medyanın en popüler araçlarından hikayeler olacak. Bir diğeri ise görüntülü görüşme yapan kişiler için bas konuş özelliği…

Slack’e Yeni Özellikler Geliyor

Slack’e Yeni Özellikler Geliyor

İş odaklı iletişim platformu Slack, bu yıl içerisinde kullanıcı dostu yeni özellikleri yayınlamaya hazırlanıyor. Bilindiği üzere Slack platformunda kullanıcılar görüntülü görüşme yapabiliyor. Şirket bu deneyimi daha da iyileştirecek bir özellik üzerinde çalışıyor. Bas konuş adındaki özellik ile sürekli video görüşme yapmaktan ziyade ekip arkadaşları ile kolayca iletişim kurulabilecek. Bu sayede gereksiz toplantıların yapılma ihtiyacı da ortadan kalkmış olacak.

Bir diğer özellik ise hikayeler olacak. İlk olarak Snapchat ile ortaya çıkan hikaye paylaşımı sonrasında Instagram tarafından kopyalanmıştı. Hatta Facebook ve WhatsApp’ta Durumlar adı altında bu paylaşımlara yer verilebiliyor. Artık Slack’te de çalışanlar hikaye paylaşımlarına yer verebilecek.

Bu özellikle ilgili açıklamalarda bulunan bir Slack CEO’su Stewart Butterfield, “Instagram veya Snapchat’teki hikayeler gibi olacak. Ancak Slack’te olacak. Yakında tüm yazılımlarda bu özelliğin olacağı şakası yapılıyordu ve ben de bunu komik buluyordum. Ama pandemi döneminde işe bakışımızın değişmesi, bizim için bunun zamanının geldiğini gösteriyor.” diye konuştu. Hikayeler formatının Slack’te nasıl olacağı tam olarak netleşmiş değil. Şirket bunun için test sürecini sürdürüyor.

Butterfield bas konuş özelliğine dair de açıklamalarda bulundu. İnsanların daha zahmetsiz bir şekilde iletişim kuracağının altını çizen Slack CEO’su, “Ana fikir şu… Elimizde zaten kanallar mevcut. Bir görüşme başlatmak veya programlamak çok zahmetli olabiliyor. Kimi zaman tıpkı aynı ofisteymişiz gibi birbirimize seslenme ihtiyacı duyabiliyoruz. Biz de bu ihtiyacı karşılamayı ve bu deneyimi yeniden yaşatmayı istiyoruz.” açıklamasını yaptı.

Doğrulama Sistemi Geliyor

Doğrulama Sistemi Geliyor

Slack’e gelen bir diğer özellik ise ekip içi iletişimi iyileştirmeye yönelik olacak. Gelecek olan doğrulama sistemi ile başka şirketlerin istenmeyen gelen iletişimleri göndermek mümkün olacak. Yöneticiler bu şirketlerin hangisi olabileceğini seçebilecek. Son olarak ABD, Fransa, Birleşik Krallık, Almanya ve Avustralya’da uzaktan çalışan kişilerin katıldığı bir anket yapıldı.

4 bin 700 çalışan üzerinde yapılan ankette çoğu kişi uzaktan çalışmaktan dolayı memnun olduğunu belirtiyor. Katılımcıların sadece yüzde 11.6’sı ofislerine geri dönmek istediğini, yüzde 72.2’si ise hibrit çalışma modeli istediğini belirtti.

Hikayeler ve Bas konuş özelliklerinin 2020 yılı bitmeden kullanıcıların beğenisine sunulması bekleniyor. Slack’in bu pazardaki en güçlü rakibi ise Microsoft Teams olmakta.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum