Yatırım yapmaya başla!

Slack CEO’su, Microsoft Teams’in Kendilerine Rakip Olamayacağını Söyledi

Slack CEO’su Stewart Butterfield, Microsoft Teams’in kendilerine rakip olamayacağını ifade etti.
Slack CEO’su, Microsoft Teams’in Kendilerine Rakip Olamayacağını Söyledi

Dijital uygulamaların günümüzde hızla yaygınlaşması ile beraber insanların birbirleri ile olan iletişimleri de bu mecralar aracılığı ile gerçekleşmeye başladı. Günlük hayatta WhatsApp, Telegram, Messenger gibi uygulamalar kullanım oranı ile öne çıkıyor. İş dünyası ise çalışanlar arasında iletişimi sağlamak adına çeşitli uygulamalardan faydalanıyor. Bu uygulamaların başında ise Slack ve Microsoft Teams gelmekte.

Son dönemde iş odaklı sohbet uygulamaları arasında bu iki iki platformun birbirine rakip olduğunu söylemek mümkün. Son dönemde Corona virüsünün dünya genelinde pandemi halini alması ile beraber pek çok şirket çalışanlarını evden çalışma düzenine adapte etti. Bu değişim ile beraber sohbet uygulamalarının kullanıcı sayılarında önemli bir artış söz konusu oldu.

Geçtiğimiz günlerde Slack’in Corona virüsü etkisiyle çalışanlardan büyük ilgi gördüğü ortaya çıkmıştı. İletişim platformu Slack’in CEO’su Steward Butterfield ise son yaptığı açıklama ile Microsoft yetkililerini kızdırabilir. Butterfield, Microsoft Teams’in kendi rakipleri olmadığını söyledi.

Slack CEO’sundan Çarpıcı Sözler

Slack CEO’sundan Çarpıcı Sözler

Slack’in patronu Steward Butterfield, Microsoft Teams ile aralarında devam eden soğuk savaş hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

CNBC’ye verdiği röportajda konuşan Slack CEO’su, “Geçtiğimiz birkaç ay boyunca gördüğümüz şey, Microsoft Teams’in Slack için bir rakip olmadığıdır . Microsof yetkilileri türün hakkında konuştuklarında, Slack’in yaptığı temel yeniliklerden asla bahsetmiyorlar ve bu noktada 3 yıldan fazla bir süredir bizim ücretsiz olarak verdiğimiz hizmetleri pazarlıyorlar.” diye konuştu.

Butterfield 2016 yılında The New York Times gazetesine yeni rakipleri Microsoft Teams için tam sayfa ilan yayınlamıştı.

Microsoft’un Office platformunun potansiyeline dikkat çeken yönetici, “Bir anlamda biraz sinirli olmalılar. 250 milyon Office 365 kullanıcısı var, Teams’deki bu büyük artışı yüzde 30’un biraz altına çıkardıklarını açıkladılar. Bu nedenle, Office 365 ve kurumsal Skype kullanıcılarını Microsoft Teams’e geçirmeye zorluyorlar. Ama hala yüzde 29 artış gerçekleştirdiler. Bu da kullanıcılarının yüzde 71’inin Microsoft Teams’i tercih etmediklerini gösteriyor.” açıklamasında bulundu.

Slack CEO’sunun açıklamalarına göre Office 365’in 258 milyon kullanıcısı bulunuyor ve bunun sadece 75 milyonu Microsoft Teams’i tercih ediyor. COVID-19 salgını ile beraber Microsoft Teams yüzde 134 artış ile günlük 75 milyon kullanıcı sayısına ulaştı. Slack’in patronu her ne kadar Microsoft’u kızdıracak açıklamalar yapsa da, Teams’in son dönemdeki yükselişi dikkat çekici. Önümüzdeki günlerde iki platform arasındaki rekabetin kızışarak devam edeceği görülüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum