Yatırım yapmaya başla!

Skype Chrome ve Edge için Web Sürümüne Yeni Özellikler Ekledi

Mesajlaşma uygulaması Skype, Chrome ve Edge tarayıcılarına özel web sürümünü yeniledi. Diğer tarayıcılar ise güncellemeden etkilenmedi.
Skype Chrome ve Edge için Web Sürümüne Yeni Özellikler Ekledi

Bir zamanların en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan Skype, daha sonra Microsoft tarafından satın alınmış ve halen dünya genelinde çok sayıda kullanıcı tarafından aktif olarak kullanılmakta. Uygulamanın iOS, Android uygulamalarının yanında masaüstü ve web sürümleri de yoğun bir şekilde kullanılmakta.

Sesli ve görüntülü iletişim kurulabilen Microsoft’un popüler uygulaması Skype, son olarak web sürümüne yeni özellikler içeren güncelleme yayınladı. Skype Web’in yeni sürümü pek çok dikkat çeken yeniliklere sahip olurken, maalesef bazı tarayıcılar bu güncellemeden nasibini aldı. Microsoft yeni sürümü Chromium tabanlı tarayıcılar olan Chrome ve Edge için yayınladı.

Skype Web Sürümü Yenilendi

Skype Web Sürümü Yenilendi

Skype’ı masaüstünden kullanmayı seven kullanıcılar için yeni özellikler yayınlandı. Ancak tarayıcı üzerinden uygulamayı kullanmak isteyenler için Chrome ve Edge tarayıcılarını seçmek gerekiyor. Opera, Firefox ve Safari gibi popüler tarayıcılar Skype’ın yeni web sürümü ile tanışmadı. Dikkat çeken özelliklerden başlıcası ise HD kalitede görüntülü görüşme imkanı olmakta.

Kullanıcılar web sürümünden gerçekleştirdikleri HD kalitede görüşmeleri kaydetme imkanına sahip olacaklar. Daha önceden bu işlemleri gerçekleştirmek için masaüstü uygulaması indirmek gerekiyordu. Ancak bundan sonra Chrome ve Edge tarayıcıları üzerinden açılan web arayüzü ile bu işlemleri gerçekleştirmek mümkün olacak.

Yeni Web Sürüm için Gereken Özellikler

Yeni Web Sürüm için Gereken Özellikler

Web sürümüne ayrıca yeni bir bildirim paneli eklenmiş. Bu panel ile sohbet esnasında sizden bahseden kullanıcıları ya da mesajınızı alıntılayan kullanıcıları kolaylıkla bulabileceksiniz. Arayüzde sohbet esnasında paylaşılan bağlantı ve medya dosyalarını ayrı bir bölümde görüntülemek mümkün. Bu özellik bilindiği üzere WhatsApp’ta aktif bir şekilde kullanılmakta.

Skype yaptığı güncellemenin ardından yaptığı açıklamasında “Skype her zaman insanları bir araya getirme konusunda öncü olmuştur. Yüz milyonlarca kullanıcılı küresel topluluğumuza bağlanma ve onları daha yakın hissetme ve birlikte daha fazlasını başarmalarını sağlayarak güçlendirme fırsatını sürdürmeye devam ediyoruz. Skype Web’i duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Skype’ın güncellenen web sürümü için öncelikle Windows 10 ya da MacOS 10.12 Sierrra ve üzeri işletim sistemine sahip olmak gerekiyor. Daha sonrasında ise Chrome ve Edge tarayıcılarının güncel sürümlerinin yüklü olması isteniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum