Yatırım yapmaya başla!

2020 Skoda Vision RS Konsepte 244 Ps’lik Hibrit Motor Geliyor!

Skoda yeni bir Vision RS teaser çalışmasıyla birlikte modelin hibrit motorundan bilgiler verildi.
2020 Skoda Vision RS Konsepte 244 Ps’lik Hibrit Motor Geliyor!

Geçtiğimiz ayın son günlerinde, Skoda’nın elektrikli araç yatırımını gösteren Vision RS hakkında baz detaylarından bahsetmiştik. Çekli şirketin VW ile birlikte plug-in hibrit motorlu araç üretimine yatırım yaparak kısa süreler sonra bunu gerçekleştirmek istediğinden söz etmiştik. Buna göre Skoda, yaklaşan Paris Otomobil Fuarı öncesinde elektrikli Vision RS hakkında biraz daha fazla detay sunumu yaptı.

Sürüş dinamiği ve verimliliğinde öne çıkma planlamasında Skoda, güçlü bir hibrit motor tasarlamış. Markanın RS çalışmalarının üçüncüsü olan bu hibrit, yapılan yatırımların karşılığını verecek gibi duruyor.

Skoda, yayınladığı eskizlerle aracın genel şeklini vermiş.

Skoda’nın daha keskin hatlarla yaptığı model tasarımlarında Vision RS, daha çarpıcı noktalara sahip olacak. Klasik panjura devam edilirken, kaput ortasındaki kabartı RS’i daha sinirli göstermiş.

Vision RS’te “duygusal yeni tasarım dili” kullanılmış.

Vision RS’e çaprazdan baktığımızda nedense Volvo V40‘ı bizde uyandırdı. Özellikle koyu arka camdan bagaja devam eden siyah parça bize Volvo modelini anımsattı. Stoplar şık ve özgün duruyor.

Skoda’nın verdiği bilgiler içerisinde kokpitte Vegan yani suni deri kullanacağını söylendi.

VRS’in gözüken koltuk yapısı Recaro‘dan alınma gibi duruyor. Kase tipi taban kısmı, yan desteklerle beraber yukarıya doğru daha sportif hal alıyor. Özellikle üç noktalı emniyet kemerine de vurgu yapılmış.

Direksiyon simidine baktığımızda da Skoda’nın son tasarım, fonksiyonel direksiyon mantığına rastlıyoruz.

Her şey bir araya getirildiğinde kokpit modern ve işlevsel bir yapıda oluyor.

Koltuk kısımlarından çıkıp öne doğru gittiğimizde VRS’te geniş dijital gösterge paneli hazırlanmış. Olmuş gibi konuşuyor olabiliriz çünkü Skoda’nın bu şekilde hazırlayacağı bir kokpit tipi abes olmayacaktır.

Orta tünel kısmının arkaya doğru uzatılması tutmaçlar dikkat çekiyor. 10 inçten büyük duran multi medya da kabini tamamlamış.

Motor konusuna da değinen Skoda, 1.5 TSI üzerinden VRS’i besleyecek.

Plug-in hibrit şu anda en uygun olan 1.5L TSI ile birleştirilecek. Toplamda üniteden 244 beygir güç elde edilecek. 0-100 kalkış süresinin de 7.1 saniye verilmiş olması, RS ismini hakettiği anlamına geliyor.

Öte yandan kullanılacak 13 kW‘lık pil desteği ile Vision RS’in saf elektrik gücüyle 70 km gitmesi planlanıyor. Skoda’nın da hibrit teknolojisi Toyota ve birçok markanın benimsediği frenlemeden sonraki rejeneratif geri kazanımla bataryalarını dolduracak. VRS hakkında verilen bilgiler şimdilik bu kadar. Farklı bilgiler paylaşıldıkça sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum