Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Skoda Scala’nın RS Hayali Üzerine Bir de Cross Versiyon Eklenmiş!

Yetenekli Rus tasarımcı Aksyonov Nikita'dan bu sefer Skoda Scala'ya Cross çalışması yapmış...
Skoda Scala’nın RS Hayali Üzerine Bir de Cross Versiyon Eklenmiş!
HABER GİRİŞ

VW’nin planlı hareket ettiği ticari gelişmelerinden birisi de Scala‘dır. Satışları memnun etmeyen Rapid için aslında nihayi karar verilmişti. Bunu otomobille ilgilenen herkes bilebilirdi. Sonunda ya kaldırılacaktı ya da isim değiştirecekti. Alman markada isim değişimi kararı vererek Skoda’ya sınıfının söz sahibi olacağı bir modeli katmış oldu.

Çekli şirketin Vision Concept olarak gösterdiği ve markanın yeni tasarım dilini simgeleyen Scala’ya değişimlerin yetkili adresi Aksyonov Nikita’dan farklı bir yüz geliyor. Scala’nın ilk RS tasarlamasını da yine Nikita üstlenmişti…

Scala, tanıdığımız tüm c segment hatchbacklerine yapılan direkt saldırıdır.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Çevresinde şu anda gıpta ile bakan Ford Focus, VW Golf, Opel Astra ve Auris’ten sonra hayatımıza yeniden giren Corolla Hatchback için Scala büyük bir tehdit. Birileri şimdiden Skoda’nın VW’den daha iyi bir 5 kapı adımı attığını söylüyor.

Bu güzel duruş için Nikita en hızlı ve güçlü RS yorumunu, tanıtımı sonrası hemen yayınlamıştı. Şimdi ise daha bir arazi tadında yüksek duruşlu, aksesuarlı bir Scala çalışmasını gönderdi. Normalinden daha iri yapıda duran Golf katili, ekstra krom detaylarla süslenmiş. Alt kısımda gümüş rengi plastik bir parça eklemesi olmuş.

Nikita, Rapid’e yapılan bazı uygulamalardan yararlanmış.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Skoda öncesinde Rapid Spaceback için müşterilere sunduğu ScoutLine aksesuar paket içeriğinin benzerini Scala’ya geçirilmiş. Çamurlukların kemerlerle süslenmesi Cross havasına katkıda bulunmuş. Öte yandan yonca biçimli jant tasarımının siyah teması da güzel duruyor. Marşpiyel, ön ve arka difüzörle takım olmuş.

GCM Yatırım Banner

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Yeni Skoda Scala’ya Gelen İlk RS Tasarım Yorumu!

İlave yerden yükseklik oranlarıyla göz doldurucu hale getirilen Scala’nın Cross tipi şu anda Skoda’nın gündeminde yok. Keza öncesinde çizilen RS’ten de bahsedilmedi. Scala türevlerinin en erken 2019 yılı sonlarına doğru anca hazırlanılacağını düşünüyoruz. Daha erken bir RS veya Cross haberi gelirse yine sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz!

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.