Yatırım yapmaya başla!

Skoda Öğrencilerinden “Sunroq Crossover Konsept”

Çek Cumhuriyeti Skoda Meslek Okulu öğrencileri yetenek gerektiren bir çalışmaya imza atmışlar...
Skoda Öğrencilerinden “Sunroq Crossover Konsept”

2018 yılı modalarından birine de araç karoser değişimi diyebiliriz. Geniş bir pazara sahip otomotiv dünyasında insanlar birincisi güvenlik – donanım gibi hayati özellikler isterken, bir kısım da bunları umursamaz ve farklı olmayı ister. Üreticilerin söylediklerimiz karşısına koyabileceği onlarca örneğinin olduğunu söyleyebiliriz. Range Rover Evoque‘la başlatılan cabrio SUV akımının peşinden birkaç firma da gitmek istemişti.

BMW’de X2 SUV’un cabrio duruşlarına dair konsept çizimler göndermişti. İşi biraz daha ciddiye alan Çek Cumhuriyeti Skoda Meslek Okulu öğrencileri, 23 kişilik bir ekip oluşturarak Karoq’u çatısız bir 4×4‘e dönüştürmüşler.

Skoda Öğrencileri Çok Tarz Bir İşe İmza Atmışlar

Kadın ve erkeklerden oluşturulan ekipte iş bölümü yapılmış. Tabi ilk başta Karoq’un nasıl dönüştürüleceği kararlaştırılarak! Çizilen konsept çizimlerde kompakt SUV’un çatısız bir versiyonu tasarlanmış. İmkanları geniş olduğundan dolayı yapımı tamamlanmış bir araç yerine, sadece çerçeve bir yapı üzerinde çalışılmış.

Karoq’un sütun kısımları kesildikten sonra boya işlemlerine geçilmiş. Eklemeden geçmek istemediğimiz detay ise; Sunroq’un göz zevkini bozmadan, hizalı bir çizgide imal edilmiş olması. Skoda böyle bir araç istediği taktirde proje hazır!

Sunroq’da Farklılık Sadece Tavan Değil!

Çekli Öğrenci Ekibi Çoğu Noktada Farkındalıklar SunuyorTavanın alınması ve aracın kırmızı renge boyanmasından sonra iç mekana geçilmiş. Karoq’un sportifleştirilmesine uygun olarak değiştirilen koltuklar, beyaz – kırmızı deri kombinle müthiş duruyor.

İşin aslını söylemek gerekirse Sunroq, Nissan’ın Leaf’e cabrio yapıya dönüştürmesinden daha alımlı ve orantılı duruyor.

Sunroq’u Hızlı Üstü Açık Araç Sınıfına Alabiliriz

Karoq’un aktarma organlarının hepsi korunmuş. 1.5L turbo beslemeli motoru Sunroq’u da 8.4 saniyede 100 km’ye ve maksimum 204 km/h hıza çıkartabilecek. Şanzıman kısmının da değiştirilmeden yerleştirildiği söylendi.

Marka sözcüsü, “Başlangıç ​​aşaması Skoda’nın profesyonelliğini sunmak için bir fırsattı. Öğrenciler aslında bitmiş bir ürünü yeniden yorumladılar. Tam olarak basit olmasa da, onu çok yapıcı bulduk. Ve öğrendiğimiz en önemli ders neydi? Kesinlikle akıl yürütme sanatı, ki bu da gelecekte çok işe yarayacaktır. ” şeklinde konuştu. 

Böyle bir değişimin öğrenciler tarafından yapılmış olması, onların gelecekte neler yapabileceklerinin provası olmuş. Skoda’yı, öğrencilere verdiği bu fırsattan dolayı tebrik ediyoruz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum