Yatırım yapmaya başla!

Skoda Sürpriz Yaparak 23 Mayıs’ta İlk Elektrikli Aracı Citigo’yu Tanıtacak

Skoda elektrikli araç sınıfına ilk adımını Citigo EV ile atıyor...
Skoda Sürpriz Yaparak 23 Mayıs’ta İlk Elektrikli Aracı Citigo’yu Tanıtacak

Elektriğe hızlı geçişlerine Skoda da dahil oldu ve VW garantisi altında modellerini hibrit ve tamamı elektrikliye çevirmeye başlıyor. 2011 yılında üretimine başlanan  şehir otomobili Citigo, VW Up ile Seat Mii ile aynı platforma dayandırılmaktadır. İlk yakıt hücreli aracına 1 hafta kala ön tanıtımını yapan Skoda, yarışta yerini alıyor.

Çıkışının 6. senesinde makyaj operasyonu geçiren Citigo‘nun olağan yapısı üzerine elektrik geçişi yapılacak. Yani şirket kasa değişimini beklemeyecek.

Aracın geliştirmesi yine VW modellerinde hazır olan üniteler kullanılarak yapıldı.

Citigo-e iV olarak adlandırılacak model, üzerinde taşıdığı şehir havasına artık sıfır emisyonla hareket edecek. Öncesinde ana şirket grubunun alt zemini hazırlayıp, yatırımları yaptıktan sonraki üretim süreçlerini bir hizada tutmasından dolayı, alt markaların elektrik geçişleri daha rahat oluyor. Keza Skoda’da bunu yaşayanlardan birisi.

Mikro Up’ın EV‘sinden geçirilecek piller ve motor, Citigo-e iV’ye makul düzeyde menzil ve güç sağlayacak. Sevimli yapısı altında e-Up’tan gelen 82 ps ve 210 nm tork üreten elektrikli motoru 18.7 kWh’lık piller besleyecek. Rivian’ın 180 kWh’lık pilinin ne kadar büyük olduğunu şimdi daha iyi anladık.

NEDC döngüsünde Citigo-e iV’nin 100 mil yani 160 km menzil sağlayacağı açıklandı. Bu da kullanım amacı ve yerine göre yeterli bir sürüş mesafesi. Belki dejavantaj diyebileceğimiz noktası ise şarj süresi. 3.6 kWh’lık duvar tipi üç pimli fişi kullanarak 6 veya 9 saat süren bir pil dolum süresinin olacağı söyleniyor.

6 gün sonra Skoda’nın ilk elektrikli otomobilinin tanıtımı yapılacak. Makyajlı Citigo yapısı üzerine kapalı bir ızgara ve şarj portu dışında tadilat yapılmayan aracın tam donanım listesinin nasıl olacağına belirttiğimiz tarihte bakacağız. Çekli markanın e-Up’ın genetiğinden gelen aracından yakın zamanda gelecek detayları anında sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum