Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Sizleri Küçük Sıkıntılarınızdan Kurtarabilecek “Kullanışlı” 8 İcat

Sizleri Küçük Sıkıntılarınızdan Kurtarabilecek “Kullanışlı” 8 İcat

Farkında mısınız veya takip ediyor musunuz bilmiyorum ancak son zamanlarda çıkan icatlardan belki haberdarsınızdır. Aslında hepsinden haberdar olmak oldukça zor. Çünkü her gün farklı bir şey çıkıyor diyebiliriz. Hepsinin birbirinden ilginç olduğunu da unutmamak lazım. Evet, çıkarılanların bazıları inanılmaz derecede kullanışsız ve gereksiz. Ancak bazıları var ki “bu tam benim aradığım şey” dedirtecek cinsten.

Piyasanın bu kadar canlı olması ve her gün farklı şeylerin bulunması, aslında tüketiciler için çok iyi. Çünkü rekabet giderek artıyor ve herkes kendi projesini daha öne çıkarmak için elinden geleni yapıyor. Aynı zamanda, fiyatları da ona göre belirliyorlar. Piyasadaki bu hareketlilik, insanları “yok artık” dedirtecek cinsten. Bakalım ilerleyen zamanlarda daha nelerle karşılaşacağız. Şimdi, sizlerle paylaşacaklarım arasında “kullanışsız” olanlar kadar “kullanışlılar” da mevcut. Ancak bugün, sizlere kullanışlı ama pek de ihtiyaç duymayacağınız icatlardan örnekler vereceğim:

Kol Uyuşması Derdine Son!

Kol Uyuşması Derdine Son!Bu yatağın amacı, partneri ile beraber yatan erkeklerin kollarının daha fazla uyuşmasını önlemek. Elbet tecrübe edenler vardır aramızda. Partnerinizle uyurken bazen kolunuz öyle bir pozisyonda kalır ki ne oynatabilirsiniz ne de o kolu oradan alabilirsiniz. Tek yapabileceğiniz şey, partnerinizin pozisyon değiştirmesini beklemektir. İşte, bu duruma daha fazla sessiz kalmak istemeyen bir üretici firma, ürettikleri yataklarda, neredeyse her 30 santimetrede bir, ara yapmışlardır ki insanlar kollarını sokabilsin. Ancak tek kullanma amacı bu değil. Aynı zamanda, ayaklarınız üşüdüğünde de ayaklarınızı buraya sokabilirsiniz.

Nutella Kabı Sıyırma Bıçağı!

Nutella Kabı Sıyırma Bıçağı!Nutella kabını tamamen sıyıramadığınız için siz de şikayet ediyor musunuz? İşte, bu bıçağın tek amacı var; kavanozu, içinde hiçbir şey kalmayacak şekilde sıyırmak! Evet, kulağa kullanışlı gibi geliyor ancak kaç kişi sadece Nutella’yı sıyırabilmek için bu bıçaktan alır ki? Aynı işi, parmağımızla da rahatlıkla yapabiliriz aslında.

Cebinizde Taşıyabileceğiniz Işık!

Cebinizde Taşıyabileceğiniz Işık!Telefonlarımızdaki flaşlar olmasa aslında fazlasıyla kullanışlı olabilir. Tabii, telefonunuzun şarjını bitirmek istemiyorsanız rahatça kullanılabilir diyebiliriz. Bu kart şeklinde olan ampul, rahatlıkla cüzdanınıza sığabilmektedir. Tek yapmanız gereken ise ampulü yukarı kaldırarak çalıştırmak. Daha sonrasında, karanlığa elveda diyebilirsiniz!

Asla Yatağınızdan Ayrılmamanızı İsteyen Masa!

Asla Yatağınızdan Ayrılmamanızı İsteyen Masa!Pazar günleri kahvaltınızı yatakta yaparken ‘ha döküldü ha dökülecek’ derdine son! Bu masanın üst tarafı hastane masalarını andırıyor. Direkt olarak yatağınıza kadar uzanabilen bu masa, pazar kahvaltılarınızı daha keyifli bir hale getirmek yapılmış diyebiliriz.

Klavyenizin Islanarak Bozulması Derdine Son!

Klavyenizin Islanarak Bozulması Derdine Son!Çocukluğunuzdan bu yana, klavyenize kaç kere bir şeyler dökerek bozdunuz? En azından bir kere yapmışsınızdır diye düşünüyorum. Artık böyle bir derdiniz yok! Klavyenizin arasından ekmek, toz parçaları çıkma derdine son. Klavyenizin dokunmatik olduğunu ve ekranın cam olduğunu düşünün… Neyse, sonuçta olsa da olur olmasa da olur. Kimsenin de kalkıp bu yazıyı okuduktan sonra alacağını düşünmüyorum.

Ayakkabılarınızın Çamaşır Makinesinde Parçalanma Derdi Ortadan Kalkıyor!

Ayakkabılarınızın Çamaşır Makinesinde Parçalanma Derdi Ortadan Kalkıyor!Ayakkabılarınızı çamaşır makinesinde yıkamayı denediniz mi? Ayakkabı temiz çıktı ama parçalandı, değil mi? İşte, bu sorunu yaşadığını düşündüğümüz bir kişi, en sonunda dayanamayarak çamaşır makinesinin kapağına bağlanabilen bir sepet üreterek, ayakkabıları koymak için özel bir yer sağlamıştır. Bundan sonra ayakkabılarınız çamaşır makinesinde parçalanmayacak ve ilk aldığınız günkü kadar temiz olabilecek.

Ağırlık Ölçen Kesme Tahtası!

Ağırlık Ölçen Kesme Tahtası!Yemek tariflerinde 40 gram maydanoz, 350 gram domates gibi kesin olarak verilen birçok değer vardır. Ancak birçok insan, bunu göz kararı yapmaktadır. Fakat bunu artık göz kararı yapmak zorunda değilsiniz! Bu kesme tahtası sizler için istediğiniz şeylerin ağırlığını ölçüyor ve tariflerdeki muhteşem kıvamı yakalamanıza ön ayak oluyor.

Yemek Hırsızlarından Korunun!

Yemek Hırsızlarından Korunun!Öğle araları için kendinize sandviç yapıyorsunuz ve herkes bir ısırık almak için can mı atıyor? Onları uzak tutmanın yolu; bu yeni yemek poşetidir. Yemek poşetinin üstüne yapılan küf motifleri, içerisine konulan şeyleri küflü gibi gösteriyor. E tabii, bu da insanları doğal olarak iğrendiriyor ve sizleri yemeğinizi paylaşmaktan koruyor. Afiyet olsun!

Yazımın başında belirttiğim gibi, son zamanlarda yapılan bazı icatlar kullanışsız bazıları ise kullanışlı. Yukarıda bahsettiklerim için ise kullanılabilecek kelimeler şunlar olsa gerek; “kullanışlı ama buna vermeye ne gerek var.” Evet, sadece fantezi amacı ile alınabilecek olan şeyler ama bir kere kullanıldığında da ne kadar rahat olduklarını anlayabilirsiniz. Kim bilir, belki vazgeçilmeziniz haline gelirler? Bu yazının devamı da en yakın zamanda sizlerle beraber olacak.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Girişimcilik kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum