Yatırım yapmaya başla!

Şişecam Hisseleri Yönetimdeki Değişiklik Sonrası Satış Baskısında

Güne yatay başlayan Şişecam hisseleri ilk yarıda düşüşe yöneldi. Yatırımcılar yönetim kurulu üyelerinde yapılan değişikliği değerlendiriyor.
Şişecam Hisseleri Yönetimdeki Değişiklik Sonrası Satış Baskısında

Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. dün akşam yaptığı duyuruda, yönetim kurulunun yeni görev dağılımına ilişkin bildirimde bulundu. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yapılan açıklamada, Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Prof. Dr. Ahmet Kırman’ın 30 Haziran 2021 itibarıyla genel müdürlük görevinden ayrılacağı söylendi.

Kırman, görevine yönetim kurulu başkanı olarak devam ederken, genel müdürlük koltuğuna 1 Temmuz 2021’den sonra Mustafa Görkem Elverici oturacak. Yönetim kurulu başkan yardımcılığına ise Senar Akkuş atandı.

Şişecam hisseleri yönetimdeki bayrak değişiminin ardından negatif seyrediyor.
Şişecam Hisseleri 7,34 TL
Grafik: Piyasa.Paratic.com

Saat 12.05’te %0,14 düşüşle 7,34 liradan işlem gören SİSE kodlu hisseler, açılışta hafif yükselse de pozitif tarafta tutunamadı. Günün ilk yarısında 7,31 – 7,38 arasında seyretti. Haftalık bazda %0,40, aylık %3,16 oranında düşüş gösteren hisseler, yıllık olarak %82,83 değer kazandı.

BIST 30 şirketleri arasında yer alan Şişecam’ın hisse senedi durumu için Halk Yatırım’ın beklentisi “nötr” oldu. Kurum analistleri günlük analizinde, yönetim kurulunda yapılan değişikliğe yer verirken, brüt hisse başına 0,163 TL’lik kar payı dağıtımının onaylandığı hatırlatıldı.

Acar Menkul Değerler analizinde, “20 günlük kırmızı renkli hareketli ortalama direnci 7.47’de. 50 günlük yeşil renkli ortalama 7.48’de ve o da direnç oluşturmakta. Ortalamaların üstüne çıkıp tırmanışa geçilirse de 8.00’e yaklaşılırken dirençle karşılaşılabilir.” ifadesine yer verildi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum