Yatırım yapmaya başla!

Pay Geri Alımı Yapan Şişecam Hisseleri Ekside Seyrediyor

En çok işlem görenlerden Şişecam hisseleri, şirketin pay geri alımı açıklaması sonrasında düşüşe geçti.
Pay Geri Alımı Yapan Şişecam Hisseleri Ekside Seyrediyor

Türkiye Şişe ve Cam Fabrikalari A.Ş. haftanın son gününde en çok işlem gören hisseler arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Dün kapanışı 7,83 TL’den yapan SISE kodlu hisseler, bugün 7,85 liradan açılış yaptı. En yüksek 7,88 lirayı gören hisseler sonrasında kademeli bir şekilde düşmeye başladı.

En düşük 7,78 lirayı gören hisseler, TSİ 11:36’da yüzde 0,38 ekside 7,81 lirada seyrediyor.
Şişecam Hisse 19 Mart
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

1 yılın ve tüm zamanların en yüksek seviyesini 19 Ocak’ta 8,21 lira ile gördü. 2021’e 7,33 lira ile başlarken bugüne kadar dalgalı seyretti. Aylık getirisi %3,84 olan hisseler haftalık bazda yüzde 1,79 kazandırdı. Yıllık performansı ise yüzde 52’lik kazancı gösteriyor.

Düşüş, Şişecam’ın Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklama sonrasında gerçekleşti.

Yönetim Kurulu’nun 26 Şubat 2021 tarihinde aldığı kararla başlatılan pay geri alım programı paylaşıldı. Geri alım işleminin nedeni, pay fiyatının şirket faaliyetlerinin gerçek performansını yansıtmaması olarak belirtildi.

İş Yatırım analizinde Şişecam’ın piyasadan dün 11.7 milyon TL değerinde 1.5 milyon nominal hissesini 7,81 TL ve 7,83 TL fiyat aralığından satın aldığını açıkladığını belirterek hedef fiyatını 11,6 lira olarak verdi. 26 Şubat’ta 150 milyon nominal hisseye ve 1,2 milyar TL’ye kadar geri alım programı açıkladığını da aktardı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum