Yatırım yapmaya başla!

Şirket Birleşmeleri ve Ticari Anlaşmadaki Ilımlı Hava ABD Hisselerine Rekoru Getirdi!

Şirket birleşmeleri ve ticaret anlaşmasına ilişkin ılımlı sinyaller ABD hisse senetlerine rekor seviyelerde kapanış getirdi.
Şirket Birleşmeleri ve Ticari Anlaşmadaki Ilımlı Hava ABD Hisselerine Rekoru Getirdi!

ABD hisse senetleri yaşanan son gelişmelerden destek bularak günü yükselişle tamamlamaya yöneldi. Hisseler kapanışta, şirket birleşmeleri ve Çin ile yapılacak ticaret anlaşmasında gözlenen ılımlı sinyallerle rekor rakamlara ulaştı.

Dow Jones endeksi gün sonunda %0,68 yükselerek 28.066,47 puana ulaştı. S&P 500 endeksi kazançlarını %0,75 artırarak 3.133,64 puan ve Nasdaq endeksi ise değerini %1,32 artırarak 8.632,49 puanı yakaladı. Hisselerdeki bu rakamlar günün yükselişle kapanmasını sağladı.

ABD’nin teknoloji hisselerinin en fazla destek bulduğu konu, Çin’in ABD ile devam eden ticaret görüşmelerinde en mühim konuya işaret eden fikri ve sınai mülkiyet haklarının ihlali durumunda cezaların artırılacağını açıklaması oldu.

Çin Fikri Sınai Mülkiyet HakkıÇin, sıkça rastlanan fikri mülkiyet haklarını 2022 yılından itibaren düşürmeyi planlıyor ve bu konuda mağduriyet yaşayanların daha kolay bir şekilde tazminat almalarını kolaylaştırmayı kendine amaç ediniyor.

Çinli haber kaynağı Global Times’ta yer alan ve Çin hükümetine yakın kaynaklara dayandırılan bir habere göre, ABD ve Çin birinci aşama ticaret anlaşması imzalamaya oldukça yakın görünüyor. Ajansın tweet ile bildirdiği söz konusu bu haberde Çin’in ABD ile imzalayacağı anlaşmanın ikinci ya da üçüncü aşaması için görüşmeleri sürdürme taahhüdünün devam ettiği duyuruldu.

ABD’de hisse senetlerinin yükselişinde şirket birleşmeleri de etkili oldu.

Hisse Senetlerinin Yükselişinde Şirket Birleşmeleri Etkili OlduDünya markası Paris merkezli Louis Vuitton Moet Henness (LVMH), mücevher devi Tiffany&Company ile satın alma anlaşmasına vardığını dün açıklamıştı. LVMH, şirketi hisse başına 135 dolar ya da 16,2 milyon dolara satın almak için anlaşmaya vardı. Bu, lüks sektöründeki en büyük anlaşma olarak kaydedildi.

Bunun yanı sıra ABD’nin en büyük indirim brokerı Charles Schwab ve onun rakibi komisyon şirketi olan TD Ameritrade, dün 26 milyar dolarlık satın alma anlaşması yaptıklarını duyurdu. Satın almanın tamamının hisse senedi olduğu belirtildi. İki şirketin yaptığı ortak açıklama, TD Ameritrade tarafından Charles Schwab’ın hisse başına yaklaşık 52,23 ya da hisse başına 1,0837 Schwab hissesi teklifinin kabul edildiği belirtildi.

Söz konusu bu satın almanın gerekli izinlerin alınmasının ardından 2020 yılının ikinci yarısında tamamlanacağı öngörülüyor. Eğer Schwab ve TD Ameritrade birleşmesi onay alırsa, bu birleşmeden doğan yeni şirketin toplam varlıkları 5 trilyon doları aşacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum