Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Şirket Açıkladı: 3 Haftadır Kan Kaybeden Hisseye Müdahale mi Var?

Bu yıl yatırımcıların halka arz listesinde öne çıkan Enerya Enerji’den, hisse fiyatındaki hareketlere yönelik çıkan haberler için açıklama geldi.
Şirket Açıkladı: 3 Haftadır Kan Kaybeden Hisseye Müdahale mi Var?
HABER GİRİŞ

Bu yıl Ağustos ayında halka arz olan ve son 3 haftadır düşüşü aralıksız süren Enerya Enerji Anonim Şirketi, hisse hareketlerine ilişkin çıkan haberlere yönelik açıklama paylaştı. Enerya Enerji hakkında çıkan haber ve söylentilerle ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan açıklamada, söylentilerin aksine hisse fiyatının arz-talep dengesine göre şekillendiği ve müdahalenin söz konusu olmadığı bildirildi.

Şirket hakkında bazı internet siteleri ve sosyal medyada yayılıma sunulan haberlerden sonra yatırımcıların talepleri üzerine yapılması zorunlu görülen açıklamada, şirket paylarına yatırım yapan gerçek ya da tüzel kişilerin alım-satım işlemlerine göre hisse fiyatında gerileme ya da artış olabileceği, bu duruma şirketin müdahalesinin olmadığı belirtildi.

Açıklamada, “Şirketimiz faaliyetlerine ve/veya finansal performansına yönelik olmayan haber içerikleriyle şirketimizin herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır. Öte yandan, şirketimiz payları üzerinde gerçekleşen olağandışı fiyat ve miktar hareketlerine ilişkin olarak, şirketimizin kamuya açıklanmamış herhangi bir özel durumu bulunmamaktadır” ifadeleri kullanıldı.

Enerya Enerji Hisse (27.12.2023)
Kaynak: Paratic Piyasalar

14-15 ve 16 Ağustos 2023 tarihlerinde halka arzı için talep toplayan Enerya Enerji, 3 kata yakın yatırımcı talebi görmüş, halka arz büyüklüğü yaklaşık 3,5 milyar TL olmuştu.

23 Ağustos 2023 tarihinde 88,76 TL’den işleme başlayan şirket hisseleri (ENERY), tavan serisini 10 güne taşımış, 4 ayda en yüksek 231,2 TL’yi görmüştü.

GCM Yatırım Banner

Gelinen noktada ise düşüş eğilimini kıramayan hisseler aylık yüzde 20, haftalık ise yüzde 16 değer kaybına tanıklık etti. Bugünü de negatif bölgede geçiren ENERY, TSİ 14.42 itibarıyla yüzde 3 ekside 107,8 TL’den fiyatlandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.