Yatırım yapmaya başla!

Sinpaş GYO 2020 Gelirinden Kar Payı Dağıtmayacağını Duyurdu

Pandeminin yarattığı olumsuzluklar nedeniyle ortaklarına kar payı dağıtmayacağını açıklayan Sinpaş GYO hisseleri, %9 değer kaybıyla işlem görüyor.
Sinpaş GYO 2020 Gelirinden Kar Payı Dağıtmayacağını Duyurdu

Sinpaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., kar payı dağıtımına ilişkin açıklamada bulundu. Şirket tarafından yapılan Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) bildirisinde, 148 milyon TL tutarındaki net kardan, ortaklara dağıtım yapılmayacağı söylendi.

Sinpaş GYO, 01.01.2020 – 31.12.2020 döneminde 873.193.432 TL ödenmiş/çıkarılmış sermaye bildirdi.
Sinpaş GYO Kar Payı Dağıtım İşlemlerine İlişkin Bildirim
Kaynak: KAP

Kar payı dağıtılmayacağı belirtilen açıklamada “Şirketimizin Yönetim Kurulu, yaşanmakta olan Covid-19 salgını ve buna bağlı olarak ekonomide meydana gelen gelişmeler neticesinde ortaya çıkabilecek finansman ihtiyaçları dikkate alınarak, Şirketimizin 31.12.2020 tarihli bireysel finansal tablolarında oluşan dönem karının dağıtılmayarak, şirketimiz bünyesinde bırakılmasının şirketimizin 2020 yılı faaliyet sonuçlarını görüşmek üzere toplanılacak olan Genel Kurul’a teklif edilmesine karar vermiştir.” bilgisine yer verildi.

Borsada tüm şirket hisselerinin düşüş gösterdiği pazartesi günü, SNGYO kodlu hisselerin kaybı da %10’a dayandı. Gün içinde 4,28 – 4,57 TL arasında hareket eden Sinpaş hisseleri, saat 14.37’e %9,47 değer kaybıyla 4,30 liradan işlem görüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum