Yatırım yapmaya başla!

Singapur Ticaret Bakanı Ülkenin Resesyona Girmeyeceğini Söyledi

Singapur Ticaret ve Sanayi Bakanı Chan Chun Sing, ülkenin şimdilik bir resesyona girmeyeceğini söyleyerek dikkat çekici açıklamalarda bulundu. İşte detaylar;
Singapur Ticaret Bakanı Ülkenin Resesyona Girmeyeceğini Söyledi

Singapur Ticaret ve Sanayi Bakanı Chan Chun Sing, daha parçalanmış bir dünya ve ticaret kesintileri riskine rağmen ülkenin oldukça kendinden emin kalmaya devam ettiğini söyledi.

Küresel büyüme için genellikle bir önder olarak görülen Singapur ekonomisi üçüncü çeyrekte yüzde 0.6 büyüdükten sonra teknik bir resesyondan kaçınmıştı. Yıllık bazda ise Singapur ekonomisi çeyrek dönemde analist beklentilerinin altında yüzde 0.1 seviyesinde artmıştı.

Singapur Ekonomisi Kendinden Emin

Singapur Ekonomisi Kendinden EminChan, Singapur’un bir resesyondan kaçınıp kaçınamayacağı yönündeki soruya; “şu anda bir resesyona baktığımızı sanmıyorum” ifadeleriyle yanıt verdi.

Bugün Singapur Uluslararası Enerji Haftası konferansında CNBC’ye konuşan Chan, bununla birlikte dünyada hareket eden daha büyük güçlerin farkında olduklarını ama yine de kendinden emin olduklarını aktardı. Güneydoğu Asya ülkesi, dünyadaki en yüksek GSYİH oranlarından birine sahip ve bu da ekonomiyi küresel ticaret akışına ve iş döngülerine karşı oldukça hassas kılıyor.

Dünya Parçalanırsa, Bu Çok Farklı Bir Büyüme Yörüngesi Getirecektir

Dünya Parçalanırsa, Bu Çok Farklı Bir Büyüme Yörüngesi GetirecektirSingapurlu bakan, önümüzdeki 10 ila 15 yıl içindeki en büyük zorluğu dünyanın daha entegre bir yola girip girmeyeceği ya da daha parçalı bir küresel ticaret ve üretim sistemi olarak tanımladı. Eylül ayındaki bir açıklamasında da benzeri yorumlarda bulunan Chan, stratejik güvenden yoksun bir ABD-Çin anlaşmasının küresel ekonomi için tehlikeli olduğunu söylemişti.

İki süper gücün anlaşma hedeflerinin uyumluluğundan emin olmaları gerektiğinin üzerini çizen Chan, aksi takdirde ABD-Çin anlaşmasının küresel ekonomiyi parçalanmış bırakacağını kaydetmişti. Bugünkü konuşmasında da önceki yorumlarıyla örtüşen Chan; “Eğer dünya iki kola ayrılırsa veya parçalanırsa, bu tüm dünya için çok farklı bir büyüme yörüngesini getirecektir” dedi.

Ancak şehir devletinin uzun vadeli istikrarını, fikri mülkiyet korumasını ve işletme yanlısı ortamını vurgulayarak Singapur’un tüm kesintiler arasında güçlü yönlerini öne çıkartabileceğini öngördü. Ve bunları, uzun vadeli yatırımları için yatırımcılara sundukları faktörler olarak düşündüğünü sözlerine ekledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum