Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Singapur Tarafından Üretilen İlk Hiper Otomobil: “Dendrobium”

Sektöre girerek şaşırtan Singapur, Dendrobium isimli hiper otomobiliyle daha büyük şaşkınlık yarattı. İşte orkideden ilham alınarak tasarlanan süper otomobil:
Singapur Tarafından Üretilen İlk Hiper Otomobil: “Dendrobium”
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Otomotiv dünyasının kalbi genellikle İtalya, Almanya, Amerika ve hatta İngiltere gibi dev ülkelerde atar. Ancak arada Hollanda gibi otomobil piyasasında çok fazla söz sahibi olmayan ülkeler de Spyker C8 Preliator gibi süper arabalar üreterek şaşırtıcı bir etki yaratır. Asya’da yer alan küçük bir ada devleti olan Singapur da otomotiv sektöründe sürpriz yapan bu tarz ülkelerden bir tanesi oldu.

Yaklaşık 6 milyon nüfuslu bir ülke olan Singapur, ilk hiper arabası olan Dendrobium’u dünyaya tanıttı. Tamı tamına 1500 beygir gücü üreten ve tamamıyla elektrikle çalışan bu model ile süper araba dünyasına ilk adımını atan Singapur, Dendrobium modeli sayesinde adından çokça bahsettireceğe benziyor. Otomotiv endüstrisinde aşina olmadığımız ülkelerden biri olan Singapur tarafından üretilen bu konsept araba, sahip olduğu gücünün yanı sıra alışılmadık tasarımıyla da hiper otomobil severlerin aklını alacak.

Belki de bu süper araba, dünyanın en iyi elektrikli otomobillerinden olan Tesla’yı bile geride bırakmayı başarabilecek. Singapur merkezli bir şirket tarafından tasarlanan ve Singapur’un ilk konsept arabası olan Dendrobium modelinin sahip olduğu özelliklere, tasarımına ve performansına dilerseniz birlikte bir göz atalım.

İşte karşınızda Singapur tarafından üretilen ilk hiper araba modeli Dendrobium!

1500 Beygirli Dendrobium Modelinin Performansı

1500 Beygirli Dendrobium Modelinin PerformansıŞu anda görmüş olduğunuz bu canavar, Singapur’un ilk hiper arabası ve Vanda Electric adına sahip Singapur merkezli bir şirket tarafından üretildi. Adını yerel bir orkide çiçeğinden alan Dendrobium modeli, 1500 beygir gücü ve 4.000 Nm tork üreterek ağzımızı açık bırakan etkileyici bir projedir. Bu muhteşem araba saatte 0’dan 100 kilometrelik hıza sadece 2.6 saniyede ulaşarak, dünyanın en güçlü hibrid mega arabası Koenigsegg Regera modeline meydan okuyor. Tamamıyla bir teknoloji harikası olan Dendrobium modelinin bu güçlü motoru, Williams Advanced Engineering ekibi ile işbirliği içerisinde tasarlanmış. Saatte 90 ve 100kW enerji sağlayan bu etkileyici model, maksimum 400 kilometrelik hız yapabiliyor.

GCM Yatırım Banner

Singapur’un İlk Hiper Arabasının Tasarım Özellikleri

Singapur'un İlk Hiper Arabasının Tasarım ÖzellikleriSingapur tabanlı Vanda Electric şirketi, Londra merkezli EPTA firması ile birleşerek bu modelin şık gövdesini oluşturdu. Dendrobium modelinin düşük ön ızgaraları ve ilginç açık arka bölmesi de dahil olmak üzere, gövdesinin her bir karışının üretiminde karbon ve alüminyum alaşım kullanıldı. En az üç tekerlekli elektrikli bir araba olan Morgan EV3 kadar ilginç bir tasarıma sahip olan Dendrobium modeli; önde bulunan iki rüzgarlığı, altıgen şeklindeki ızgara ile eşleşen yatay hatları, geniş hava boşlukları, soğutma sistemleri ve iç tasarımında bulunan bir dizi teknolojik özellik ile farklı tasarıma sahip en etkileyici elektrikli otomobillerden biri oluyor.

Dendrobium Modeli Ne Zaman Piyasaya Sürülecek?

Dendrobium Modeli Ne Zaman Piyasaya Sürülecek?Singapur tarafından tasarlanan bu süper arabanın fiyatını tam olarak kimse bilmese de sadece 10 adet üretilen sınırlı sayıdaki bu hiper araç, özellikle de ünlü koleksiyoncuların garajlarını süsleyecek gibi görünüyor. Dendrobium modelinin tam anlamıyla hazır olan prototipi, 2017 yılındaki Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilenecek. 2017 yılı, Google’da en çok aranan dünyaca ünlü araba markaları arasında yer alan Tesla ile Dendrobium arasında kıyasıya bir rekabete sahne olacak gibi görünüyor.

Singapur gibi küçük bir ada ülkesinden beklenmeyen bir başarı ürünü olan Dendrobium hiper arabası, otomotiv dünyası için inanılması zor bir sürpriz oldu. Sahip olduğu güç ile birçok otomotiv devini geride bırakmayı başaran Singapur’un ilk hiper arabası gibi muhteşem bir başarıya umarız bir gün bizler de ulaşırız. Her şeyi bir kenara bırakıp gelelim sorumuza. Birlikte incelemiş olduğumuz 1500 beygirli bu müthiş otomobil ile pistlerin tozunu attırmak ister miydiniz?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.